FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 13. kola: Baník – Mladá Boleslav (sobota, 15:00)

03.11.2017 | Redakce

Sparta už stačila - po dvou zápasech s Pražany se Baníku postaví další rival z prvoligového pelotonu. Svěřenci Radima Kučery se v sobotu na Městském stadionu utkají s Mladou Boleslaví. Výkop je tentokrát už v 15:00.

Ambiciozní Mladá Boleslav po rozpačitém startu roztáčí svá ofenzivní kola. Středočeši rozstříleli ve Zlíně účastníka Evropské ligy 5:1 a doma bodový lup z Moravy stvrdili vítězstvím nad Jihlavou 2:1.

„Boleslav teďka zvládla poslední dva zápasy a odpoutala se od nás. Ale i my jsme v tom anglickém týdnu ukázali vzrůstající formu a věřím, že to kluci potvrdí v tomto zápase,“ prohlásil Radim Kučera.

Mladá Boleslav se před sezonou netajila pohárovými ambicemi a uzpůsobila tomu i složení svého kádru, který je na české ligové poměry vysoce nadstandartní. V sestavě jsou i exbaníkovci Lukáš Magera a Patrizio Stronati, který však kvůli čtyřem žlutým kartám bude na hřišti v Ostravě chybět. Stejně jako špílmachr Marek Matějovský.

„Matějovský je určitě klíčová osoba, hlavně v mezihře a kombinaci. Podobně Stronati, který je zase velmi nepříjemný na standardky. Ale mají se i bez nich o co opřít, ať je to Magera, Mebrahtu, Přikryl, kteří jsou velice nebezpeční. Doufám, že si je pohlídáme a dokážeme eliminovat všechny jejich silné stránky,“ pronesl Radim Kučera, jemuž se do kádru vrací po jednozápasovém distancu Marek Hlinka.

Baník zatím ve všech pěti zápasech sezony na Městském stadionu remizoval. Od startu loňského druholigového ročníku tedy drží neporazitelnost dvacet domácích zápasů v řadě, jenže body za hromadící se remízy v tabulce začínají scházet. „Víme to a rozhodně půjdeme po třech bodech. Ačkoliv Boleslav působí směrem dopředu hodně silně, myslím, že i my jsme po této stránce ukázali nějakou svoji kvalitu a věřím, že se znovu prosadíme,“ dodal Radim Kučera.


13. kolo HET ligy

Baník (13. místo, 8 bodů) – Mladá Boleslav (10. místo, 14 bodů)

Sobota 15:00, Městský stadion

Rozhodčí: Berka – Pelikán, Horák


Nejlepší střelci: Baroš (5) - Mebrahtu (6)

Absence: Granečný (trest za ČK) - Kysela (rekonvalescence), Jánoš, Da Silva (oba zranění), Komličenko (trest), Stronati, Matějovský (oba 4 ŽK)

Komu hrozí stop: Baroš, Pokorný - Fleišman, Mareš (všichni 3 ŽK)


BANÍK VS MLADÁ BOLESLAV V SAMOSTATNÉ LIZE

Bilance vzájemných zápasů: 24 6-5-13 26:43

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Mičola 5Chramosta 5

Nejvyšší výhra: 2:0 (1. května 2005, 5. listopadu 2006, 10. listopadu 2008)

Nejvyšší prohra: 0:4 (1. prosince 2013)


Poslední vzájemné utkání (14. února 2016)

Mladá Boleslav - Baník 3:0 (1:0)

Branky: 14. a 51. Baroš, 87. Čermák. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Hrubý, Mondek, Kaša. Diváci: 4604.
Sestavy:

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Čermák, Ščuk, Jánoš, Kalabiška (64. Přikryl) - Baroš (84. Klobása), Chramosta (76. Takács). Trenér: Jarolím.

Ostrava: Šrom - Sukup, Kaša, Honiš (39. Matěj), Granečný - Mondek, Hrubý, Lásik, Ožvolda (82. De Azevedo), Holzer - O. Šašinka. Trenér: Petržela.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA