FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 11. kola: Baník – Žižkov (sobota, 17:00)

14.10.2016 | Redakce

I s fanoušky na Viktorku! Baník se po jednozápasovém uzavření stadionu může v 11. kole FNL v duelu proti Žižkovu už znovu spolehnout na podporu diváků. Utkání dvou mužstev, které byly proti sobě zvyklé nastupovat o patro výše, se bude na Městském stadionu hrát v sobotu od 17 hodin.

„Jsem rád, že ten trest je za námi a bude se zase hrát před fanoušky. Věřím, že když nám píchnou, jak jsme zvyklí, tak to utkání zvládneme. I když Žižkov jsme několikrát viděli a bude to nepříjemný soupeř,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Viktorka se po pádu o dvě podlaží znovu drápe vzhůru. Ačkoliv do druhé ligy postoupila v létě z ČFL, klasický nováček to není. A po vítězství nad nebezpečným Znojmem poskočila už na sedmé místo.

„Působí nenápadně, přitom podle mě mají ambice hrát na špici soutěže. Mají rychlé kraje. Na jedné straně je Engelmann, který byl i tady, na druhé straně to střídají. Ve středu hřiště mají zase pár šikovných fotbalistů jako Sixta nebo Podrázký, hráče, kteří umí kombinovat. Dopředu jsou nebezpeční,“ řekl Vlastimil Petržela.

Baník tentokrát musí oželet předzápasový trénink na Městském stadionu, jelikož hrací plocha ještě regeneruje po kvalifikačním utkání Česka s Ázerbájdžánem. „Nemyslím, že by to pro nás byla komplikace. Možná je lepší, ať to je dobře připravené na sobotu, a můžeme si pořádně přihrát. Mužstvo je v pořádku. Bude to znovu taky o nás, jaký si ten zápas uděláme. Když budeme alespoň trochu produktivnější v koncovce, mohli bychom si to usnadnit,“ řekl Vlastimil Petržela, který už má v kádru opět reprezentanty do 19 let Ondřeje Šašinku s Ondřejem Chvějou.

Lístky na zápas jsou v prodeji na obvyklých místech a k dostání budou také v sobotu od 15:30 přímo v pokladnách Městského stadionu.

11. kolo FNL

Baník (2. místo, 22 bodů) – Viktoria Žižkov (7. místo, 14 bodů)

Sobota 15. října, Městský stadion, 17:00

Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Šimáček.

Poslední vzájemné utkání

I. liga 2011/2012, 28. dubna 2012

Baník – Žižkov 3:1 (1:0)

Branky: 18. a 78. Kraut, 59. Magera – 51. Kropík. Rozhodčí: Královec – Jiřík, Hájek, ŽK: Lukeš, Marek, Greguš – Kropík, Kiidron, Miloslavjev. Diváci: 11.113.

Baník: Baránek – Zawada, Adámik, Vomáčka, Marek – Droppa, Magera (82. Vašenda) – Fantiš, Lukeš (77. Greguš), Kukec (70. Poliaček) - Kraut.

Žižkov: Ticháček – Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy – Hílek – Sivrič (46. Kotyza), Sloboda (76. Čermák), Valenta, Milosavljev (60. Jurčo) – Kalod.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA