FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Preview 1. kola: Znojmo – Baník (neděle, 16:00)

05.08.2016 | Redakce

Hurá do boje! Po necelých třech měsících Baník zase vstupuje do hry o mistrovské body. Druholigová premiéra zavede svěřence Vlastimila Petržely až dolů na jih Moravy na hřiště nepříjemného Znojma, které se v minulé sezoně do posledních kol pralo s Karvinou a Hradcem Králové o postup mezi elitu.

Pozornost je namístě! Třebaže sestava mužstva z česko-rakouského pohraničí prošla v létě podobně jako Baník výrazným faceliftem, trenér Radim Kučera už v minulém ročníku dokázal, že tým dokáže poskládat a sladit.

„Viděli jsme nejen Znojmo, ale i jiné druholigové týmy. A já druhou ligu taky dobře znám. Víme, co nás čeká. Každý tým se hlavně proti Baníku bude chtít vytáhnout, bude to těžká sezona. Pro některé naše kluky to určitě bude nová role, že do zápasů budou chodit v pozici favorita, ale věřím, že se s tím vyrovnáme. Toho já se nebojím,“ řekl trenér Vlastimil Petržela.

Větší starosti mu nadělal nedostatek času na sehrání ideální sestavy. Ještě v posledním týdnu před utkáním se soupiska hýbe a tým si sedá pomalu. „To je jediná věc, ze které mám trošku obavu. Potrvá několik zápasů, až si to sedne. Pokud jde o herní projev, budeme se lepšit kolo od kola,“ řekl Vlastimil Petržela, kterému do plánů navíc v přípravě zasáhla i dlouhodobá zranění Denise Granečného, Dyjana Carlose De Azeveda či Arťoma Mešaninova.

Odliv kvalitních hráčů se v letní přestávce dotkl i nejblížšího soupeře Baníku. Třetí tým minulé druholigové sezony přišel o několik opor - do první ligy zamířil například kanonýr Žondra (Hradec Králové), Šamánek (Jihlava), Okleštěk (Karviná) anebo právě do Baníku talentovaný stoper Pokorný. Místo nich se trenér Kučera ze známějších jmen, která prošla nejvyšší soutěží, snaží do sestavy zabudovat třeba Javůrka (Hradec Králové) nebo Motala (Zlín).

1. kolo FNL
ZNOJMO - BANÍK
(neděle, 16:00, Městský stadion Znojmo)

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

I. liga 2013/2014 (19. dubna 2014, hráno v Brně)
Znojmo – Baník 0:4 (0:2)

Branky: 19. Kukec, 45. Vengřinek, 63. Baránek, 81. Greguš. ŽK: Odehnal - Svěrkoš, Narh, Sukup. Diváci: 1285.

Znojmo: Hrubý – Helísek, Hnaníček, Odehnal (55. Diarrassouba), Mudra – Gál-Andrezly, Buchta, Reljić, Lacko, Crnkić (77. Cihlář) – Vašíček (66. Zeba).

Baník: Pavlenka – Vengřinek, Kaša, Baránek, Sukup – Štěpán, Greguš, Lindpere (84. Šichor), Kukec (46. de Azevedo) – Narh, Svěrkoš (77. Foltýn).

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 10:30 | B-tým
Fastav Zlín B
Baník Ostrava B