st 19.8.2020
A-tým

Přehled letních změn v kádru

Letním změnám v kádru áčka dominuje odchod kapitána Milana Baroše z profesionální scény. Z ligového kádru Baníku odešli dále Robert Hrubý, Václav Procházka a třetí brankář Lumír Číž. Další odchody se týkají hráčů, kteří na jaře působili v jiných klubech.

Ztráty byly kompenzovány příchodem dvojice Jan Juroška, Tomáš Zajíc ze Slovácka a záložníka Daniela Tetoura z Dukly. Z hostování ve Vítkovicích se vrátil Ondřej Chvěja, ze Zlína stoper Oleksander Azackij a o své místo se rve útočník Muhamed Tijani.

„Byl v Pardubicích na zkoušce, ale tam to nedopadlo, přijel za námi na soustředění do Rakouska. V obou přípravných utkáních, do kterých nastoupil, ukázal, že bude možná lepší, když zůstane. Dal za 65 minut tři branky, to je to, co chceme od útočníka,“ řekl trenér Luboš Kozel.


PŘIŠLI

Jan Juroška (přestup 1. FC Slovácko), Tomáš Zajíc (přestup 1. FC Slovácko), Daniel Tetour (přestup Dukla Praha), Ondřej Chvěja (z hostování MFK Vítkovice), Muhamed Tijani (z hostování MFK Karviná), Oleksander Azackij (z hostování Fastav Zlín)

ODEŠLI

Milan Baroš (konec profesionální kariéry), Martin Šindelář (přestup MFK Karviná), Robert Hrubý (hostování FK Jablonec), Václav Procházka (po skončení smlouvy Fastav Zlín), Lumír Číž (hostování Vysočina Jihlava), Denis Granečný (hostování FC Emmen), Matěj Helešic (přestup SFC Opava), Josef Celba, Jakub Bolf (hostování Fotbal Třinec), Arťom Mešaninov (přestup FC Baltika), Petr Breda (hostování Graffin Vlašim)

11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
7
Karel
Pojezný
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
1
Martin
Hrubý
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
96
Eneo
Bitri
17
Michal
Frydrych
26
Muhamed
Tijani
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
8
Srdjan
Plavšić
22
Filip
Kaloč
13
Daniel
Smékal
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
9
David
Buchta
3
Muhammed
Sanneh
24
Jan
Juroška
16
Jan
Laštůvka