FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Potřebujeme podat vyvážený výkon, pak budeme spokojeni

13.08.2015 | Tomáš Svoboda

Dobře organizovaný, disciplinovaný a bojovný soupeř bude podle trenéra Radomíra Korytáře čekat na náš tým ve Zlíně, kde se představíme v sobotu od 17:00 v rámci 4. kola Synot ligy. Na hřiště ligového nováčka se vracíme po téměř sedmi letech. Naposledy jsme tam hráli na podzim 2008, kdy si Baník ze zlínské Letné odvezl tři body za výhru 5:2. To je ovšem historie. Současnost nabízí zcela jinou výzvu. „Pokud chceme uspět, musíme být podobně jako soupeř v soubojích hodně důrazní a přidat k tomu herní kvalitu,“ myslí si baníkovský kouč.

V dosavadních třech zápasech letošního ročníku jsme změřili síly se dvěma typy soupeřů. V prvním kole to bylo bojovné a organizované Brno, v dalších dvou kolech pak Sparta a Mladá Boleslav, tedy týmy s vysokou herní kvalitou především v ofenzivě. „Počítám s tím, že teď to bude úplně jiné utkání, než jsme hráli s Boleslaví nebo na Spartě. Ve Zlíně to pro nás bude hodně náročné v tom smyslu, že jde o tým dobře organizovaný, disciplinovaný a zaměřený na osobní souboje a standardní situace,“ jmenuje trenér Korytář hlavní rysy hry zlínského celku, který k obrazu svému skládá kouč Bohumil Páník, v minulosti působící mimo jiné u baníkovského áčka i mládeže.

S jakou strategií půjde Baník proti takto stavěnému soupeři? „Pokud chceme uspět, musíme být také v soubojích hodně důrazní a přidat k tomu herní kvalitu. Věřím, že když to splníme a k tomu přidáme kvalitní organizaci hry, budeme úspěšní. Nečeká nás však nic lehkého,“ připomíná trenér našeho týmu, kterému hlavně poslední utkání proti Mladé Boleslavi (2:2) ukázalo, na čem ještě musejí baníkovci zapracovat. „Hlavně v prvním poločase jsme dělali nespočet defenzivních chyb. Chtěl jsem i vyjádření od hráčů, zda je vidí a zda vědí, jak situace lépe řešit. Na to jsme se zaměřili i v tréninku, takže věřím, že se tyto nedostatky už nebudou opakovat,“ doplňuje Korytář.

Pokud jde o ofenzivní fázi hry Baníku, s tou panuje po třech kolech relativní spokojenost, byť je zjevné, že nastřílených branek mohlo být o poznání více. Podle trenéra je zlepšující se produktivita výsledkem intenzivní práce v letní přípravě. To se týká i stoupající formy některých hráčů, třeba Francise Narha, který zaujal dvěma góly v předchozím utkání. „V letní přípravě jsme se zaměřili hodně na ofenzivu. I proti silným soupeřům si šance vytváříme a dali jsme jim branky. Všichni ale cítíme, že v každém utkání potřebujeme podat více vyvážený výkon, pak budeme spokojení,“ podotýká Korytář s odkazem na rezervy v defenzivní činnosti.

Zvládne-li náš tým splnit (nejen) trenérovo očekávání, cesta ke třem bodům bude snadnější. Je právě důležitost bodového zisku určujícím faktorem pro sobotní utkání? „Snažíme se o to, aby hráči vnímali důležitost každého utkání stejně. Vždycky chceme hrát aktivně a vždycky chceme získat body. To bude pro nás určující i ve Zlíně,“ říká na závěr trenér Baníku. Proti Zlínu bude moci opět nasadit kádr, který získal v minulých týdnech svoji ustálenou podobou. Po vypršení dvouzápasového trestu za vyloučení v Brně už může hrát záložník Marek Šichor. Na marodce naopak dále zůstává obránce Ondřej Sukup.

FC Fastav Zlín vs. FC Baník Ostrava

Sobota 15. srpna 2015 od 17:00, stadion Letná

Bilance Baníku se Zlínem v samostatné české lize: 20 zápasů, 8 výher, 10 remíz, 2 porážky, skóre 33:18

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 16:30 | A-tým
FC Baník Ostrava
FK Pardubice