FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Poslední prověrka proti Hartbergu

14.08.2020 | Redakce

S koncem soustředění v Rakousku přichází i závěrečná prověrka před startem sezony. Baník se v sobotu před návratem z Bad Tatzmannsdorfu domů utká v Sankt Johann in der Heide s rakouským TSV Hartberg. Výkop je v 16:00.

Ostravské čeká na závěr herního kempu účastník předkola Evropské ligy. Ačkoliv na evropské scéně možná ještě Hartberg nemá takový zvuk, kouč Luboš Kozel, který se podíval na poslední ligová utkání TSV, nešetřil chválou.

„Bude to opravdu výborná prověrka,“ těší se trenér. „Díval jsem se na ně a soupeř je nejlepší z těch tří týmů, které tady máme. Poslední tři utkání ligy, která jsem viděl, ukázala velkou ofenzivní sílu. Hrají v rozestavení 3-5-2, na hrotu dva výborní útočníci, Tadič dal 21 gólů za sezonu, což by u nás stačilo na krále střelců. Myslím si, že to mužstvo je výkonnostně srovnatelné s první trojkou u nás,“ prohlásil kouč.

Hartberg obsadil v rakouské bundeslize páté místo a v play off dvojzápase o Evropskou ligu přemohl Austrii Vídeň po výsledcích 3:2 a 0:0. „Bezpochyby to bude těžký zápas a výborná prověrka. Kvituju, že už máme kompletní kádr, tedy i včetně Nemanji Kuzmanoviče, který měl v úvodu soustředění svalové problémy,“ poznamenal kouč.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA