FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Poslední prověrka před Rakouskem: Prostějov

06.07.2018 | Redakce

Poslední herní test před odjezdem na herní soustředění do Rakouska absolvuje Baník v sobotu v Prostějově. Tým trenéra Bohumila Páníka, který dosud v přípravě neprohrál a neinkasoval ani gól, bude chtít svou dobrou bilanci v přípravě prodloužit. Půjde však především o to dát šanci hráčům, kteří nebyli v utkání v Trnavě tolik vytíženi.

Zápas v Prostějově bude pátým přípravným utkáním letošního léta. Původně měl Baník sehrát duel s polským týmem GKS Katowice. Zápas byl ale zrušen, Baník musel narychlo shánět nového soupeře, což se včas podařilo. „Bude to samozřejmě jiný zápas, než jaký jsme absolvovali v Trnavě, kde jsme si mohli vyzkoušet fungování našich útočných dvojic,“ řekl trenér Bohumil Páník. „V Prostějově dáme šanci hráčům, kteří nebyli v Trnavě tolik vytížení. Jednak jim chceme dát šanci zvýšit odehranou minutáž a jednak nechceme zatavit hráče, kteří v Trnavě odehráli podstatnou část zápasu a kteří budou s velkou pravděpodobností tvořit základní osu týmu,“ uvedl Bohumil Páník.

Trenér Baníku naznačil, že mužstvo, které má nyní k dispozici, vyrazí ve své stávající podobě i na soustředění do Rakouska. „Na pětadevadesát procent se to dá takto říct. Ještě usilujeme o příchod jednoho hráče. Ale bude záležet na tom, jak se bude situace na trhu vyvíjet a jestli se nám podaří hráče přivést. Pokud by se to povedlo, možná by ještě k jedné výměně došlo, ale v zásadě se dá říct, že současný tým do Rakouska odcestuje,“ řekl Bohumil Páník.

Sobotní duel v Prostějově má výkop v 15.30.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA