so 12.7.2025
Juniorka aktuality

Posílené béčko si zastřílelo proti Žilině

Generálka na start sezony dopadla pro béčko Baníku znamenitě. V Horném Hričově zdolalo rezervu MŠK Žilina 4:1.

Baníkovci na Slovensku nastoupili s několika hráči, kteří patří do kádru áčka, nebo s ním absolvovali dosavadní přípravu, a ti se také starali o střeleckou produkci. Už v 6. minutě otevřel skóre po přihrávce Beweneho Komljenovic a za chvíli na něj navázal i Tiéhi, který v béčku po příchodu dohání zápasové manko. Po Šehičově pasu v 38. minutě přidal třetí branku Komljenovic. Deset minut před koncem domácí vlastním gólem uzavřeli skóre na 1:4.

“Odehráli jsme výborné utkání a ovládli ho. Určitě tam byly ale i chybičky, na kterých musíme zapracovat. Měli jsme opravdu spoustu příležitostí, hlavně od 60. minuty nahoru. Ale hráli jsme proti mladému týmu. Kluci z áčka podali velmi dobrý výkon, byla tam cítit chuť a hladovost. Je to pořád jen příprava, doufám, že se dobře připravíme na Spartu,” řekl kouč Josef Dvorník. 

Výsledek:

Žilina B - Baník B 1:4 (1:3)

Branky: 43. - 6. a 38. Komljenovic, 11. Tiéhi, 80. vlastní

Baník: Kubný (70. Moučka) - Měkota, Simerský (60. Frýdl), Temel (60. Sirotek) - Bewene (60. Krupička), Grygar (60. Holaň), Tiéhi (46. Nogha), Šehić (60. Ogbu) - P. Jaroň (60. Šudák), Látal (60. Pira), Komljenovic (46. Havran).

11
David
Látal
15
Václav
Jurečka
21
Michal
Kohút
24
Martin
Hrubý
25
Dennis
Owusu
42
Jiří
Míček
18
David
Planka
81
Matúš
Kmeť
12
Abdallah
Gning
55
Artur
Musák
14
Samuel
Grygar
1
Viktor
Budinský
37
Matěj
Chaluš
22
Vít
Škrkoň
2
Marek
Havran
16
Maksym
Dyachuk
28
Filip
Kubala
8
Aboubacar
Traore
44
Yevhenii
Skyba
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
83
Roan
Nogha
99
Vlasiy
Sinyavskiy
19
Filip
Šancl
23
Martin
Jedlička
5
Jiří
Boula
7
Dantaye
Gilbert
17
Michal
Frydrych
6
Karel
Pojezný
95
Daniel
Holzer
9
David
Buchta