FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Posila číslo 2. Baník získal Lukáše Luptáka

08.06.2016 | Redakce

Kádr Baníku pro nadcházející sezonu má druhou novou tvář. Vedení klubu uzavřelo jednání o příchodu krajního záložníka Ružomberoku Lukáše Luptáka. Pětadvacetiletý ružomberský odchovanec dnes na Bazalech podepsal roční smlouvu s opcí.

Baník znovu zalovil ve slovenských vodách a po stoperu Martinu Dobrotkovi dovedl trenérovi Vlastimilu Petrželovi dalšího fotbalistu ošlehaného nejvyšší soutěží za řekou Moravou. Ružomberský odchovanec odehrál za áčko ve slovenské lize 105 zápasů a vstřelil 6 gólů a dobře se zná se současným asistentem trenéra v Baníku Alešem Křečkem, který ho pod Čebraťom vedl před čtyřmi lety.

„Je to rychlostní typ hráče, který může alternovat na vícero postech. Dá se použít jako krajní záložník stejně tak jako krajní obránce. Konzultovali jsme jeho příchod společně s trenérem Petrželou a shodli se, že je to zajímavý a pořád i perspektivní typ hráče, který se nám hodí do mužstva,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Lukáš Lupták v 25 letech vůbec poprvé svleče dres mateřského klubu, který stabilně patří do lepší poloviny slovenské ligy. Letošní ročník zakončil na šesté pozici. „Po patnácti letech v Ružomberoku jsem potřeboval změnu a strašně se těším na něco nového. Zvažoval jsem nabídky ze slovenské ligy, z Polska, ale nakonec jsem se rozhodl pro Baník. Líbí se mi koncepce klubu a doufám, že za rok se vrátíme do ligy, řekl Lukáš Lupták.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA