st 8.6.2016
A-tým

Posila číslo 2. Baník získal Lukáše Luptáka

Kádr Baníku pro nadcházející sezonu má druhou novou tvář. Vedení klubu uzavřelo jednání o příchodu krajního záložníka Ružomberoku Lukáše Luptáka. Pětadvacetiletý ružomberský odchovanec dnes na Bazalech podepsal roční smlouvu s opcí.

Baník znovu zalovil ve slovenských vodách a po stoperu Martinu Dobrotkovi dovedl trenérovi Vlastimilu Petrželovi dalšího fotbalistu ošlehaného nejvyšší soutěží za řekou Moravou. Ružomberský odchovanec odehrál za áčko ve slovenské lize 105 zápasů a vstřelil 6 gólů a dobře se zná se současným asistentem trenéra v Baníku Alešem Křečkem, který ho pod Čebraťom vedl před čtyřmi lety.

„Je to rychlostní typ hráče, který může alternovat na vícero postech. Dá se použít jako krajní záložník stejně tak jako krajní obránce. Konzultovali jsme jeho příchod společně s trenérem Petrželou a shodli se, že je to zajímavý a pořád i perspektivní typ hráče, který se nám hodí do mužstva,“ uvedl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Lukáš Lupták v 25 letech vůbec poprvé svleče dres mateřského klubu, který stabilně patří do lepší poloviny slovenské ligy. Letošní ročník zakončil na šesté pozici. „Po patnácti letech v Ružomberoku jsem potřeboval změnu a strašně se těším na něco nového. Zvažoval jsem nabídky ze slovenské ligy, z Polska, ale nakonec jsem se rozhodl pro Baník. Líbí se mi koncepce klubu a doufám, že za rok se vrátíme do ligy, řekl Lukáš Lupták.

13
Roman
Potočný
25
Jiří
Fleišman
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
66
Denis
Granečný
21
Jiří
Klíma
32
Lukáš
Budínský
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin