FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Pomůže klub, hráči i fanoušci

12.12.2019 | Redakce

Část výtěžku z prodaných jednorázových vstupenek na utkání se Spartou ve výši 150 tisíc korun se rozhodl Baník Ostrava věnovat na pomoc pozůstalým a obětem úterního útoku, k němuž došlo ve Fakultní nemocnici Ostrava. Tato suma není konečná. Přibude k ní částka, kterou mezi sebou vyberou hráči, realizační tým a zaměstnanci Baníku. Přidávají se také fanoušci. Celkovou sumu Baník poukáže na transparentní účet, který pro tento účel zřídila Fakultní nemocnice Ostrava.

„Událost nás všechny zasáhla a toho dne se v naší kabině snad o ničem jiném ani nemluvilo. Věděli jsme, že musíme pomoci. Šlo jen o to, jak to uděláme. I když víme, že tím bolest, kterou pozůstalí cítí, příliš nezmírníme, věříme, že aspoň částečně pomůžeme,“ řekl kapitán Milan Baroš na konto rozhodnutí kabiny, k němuž se přidají i ostatní zaměstnanci klubu.

Kromě takto vybrané částky poskytne Baník na pomoc obětem a pozůstalým 150 tisíc korun z výtěžku ze vstupného na sobotní utkání se Spartou. „Ostrava v úterý napsala černou kapitolu své historie. Její obyvatelé se stali zcela nevinnými oběťmi hrůzostrašného skutku. Náš klub je s tímto městem tak silně spjatý, že jsme ani na okamžik nepochybovali o tom, jak se k této věci postavit. Chtěl bych vzkázat všem lidem, které tragédie zasáhla. Baník je s vámi,“ řekl výkonný ředitel Baníku Ostrava Michal Bělák.

Vedle samotného klubu se k pomoci pozůstalým a obětem tragédie přidávají i jeho fanoušci. Jejich sdružení Baník Baníku už uvedlo ve známost, že před utkáním se Spartou budou i fanoušci v místě za vstupem na stadion vybírat finanční prostředky pro tento účel. Vybranou částku pak poskytnou klubu, aby ji připojil k celkové sumě, která bude poukázána na transparentní účet 73030761/0710.

Před utkáním se Spartou uctí aktéři zápasu památku obětí úterního útoku minutou ticha.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA