po 12.6.2017
A-tým

Podepsáno. Baník povede Radim Kučera

Novým trenérem Baníku byl dnes jmenován Radim Kučera. Třiačtyřicetiletý kouč, který naposledy vedl ve druhé lize Znojmo, dnes na Bazalech uzavřel smlouvu na dva roky.

Rodák z Vigantic současně oznámil složení svého nového realizačního týmu: na post asistentů přicházejí bývalý hráč Baníku a dosavadní asistent Bohumila Páníka ve Zlíně Bronislav Červenka, dosavadní šéftrenér Regionální fotbalové akademie v Olomouci Ivo Gregovský a novým trenérem brankářů je někdejší dlouholetý baníkovský gólman Vít Baránek.

„Radim Kučera je mladý a ambiciozní trenér, který vyznává moderní trendy. Ve Znojmě v posledních dvou sezonách odváděl výbornou práci, mužstvo i přes velké obměny kádru hrálo ofenzivní fotbal a mělo svou tvář. Radim je navíc z Moravy a k Baníku má blízko,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bývalý úspěšný fotbalista bundesligového Bielefeldu, Olomouce a Opavy dal Baníku přednost před dalšími dvěma nabídkami z nejvyšší soutěže. „Když se řekne Baník, automaticky se vám vybaví to skvělé divácké zázemí, které tu je. Sám jsem měl v poslední sezoně dvakrát tu čest se Znojmem proti Baníku hrát a oba zápasy byly vyprodány a měly úžasnou atmosféru. Opravdu jsem si vzpomněl na plné stadiony během mého působení v bundeslize. Tohle je koření fotbalu. Přál bych, aby náš fotbal lidi bavil a můžu slíbit, že pro to uděláme všechno,“ řekl Radim Kučera.

Radim Kučera se se svým týmem chopí naplno práce 19. června, kdy Baníku začíná po dovolené letní příprava.

V Baníku už nebudou pokračovat bývalí asistenti Vlastimila Petržely Aleš Křeček a Juraj Šimurka ani kondiční trenér Dušan Žmolík. "Všem patří naše poděkování za odvedenou práci. Přejeme jim štěstí v další kariéře," řekl Dušan Vrťo.

70
David
Fadairo
30
Jiří
Letáček
19
David
Lischka
9
David
Buchta
4
Robert
Mišković
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
6
Daniel
Tetour
26
Filip
Blažek
21
Jiří
Klíma
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
37
Matej
Madleňák
5
Jiří
Boula
13
Samuel
Grygar
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
7
Karel
Pojezný
29
Ladislav
Takács
32
Paixao da Silva
Ewerton
77
Gigli
Ndefe