út 25.4.2017
A-tým

Petr Vašek – posté za Baník

Stý ligový zápas v dresu Baníku stylově ozdobil nulou. Gólman Petr Vašek i svůj jubilejní duel proti Táborsku korunoval výborným výkonem. „Ne, že bych tu stovku nějak prožíval, ale člověk si uvědomí, že už není nejmladší,“ řekl osmatřicetiletý brankář, který se poprvé na Bazalech objevil už v lednu 2005. Jak na roky strávené v Baníku vzpomíná?

První zápas za Baník

Pamatuju si dobře, že to bylo v březnu 2005 Blšanech, vyhráli jsme 2:0 a já byl hodně nervozní. Šel jsem do brány místo zraněného Martina Rašky, který se zranil v prvním jarním kole v Českých Budějovicích. Ale na průběh si moc nepamatuju.

Nejpamátnější ligový zápas za Baník

Jeden se asi vybrat nedá. Já nejvíce vzpomínám na sezonu 2007/08. Vzpomínám si hlavně na závěr ligy. Nejprve jsme v předposledním kole vyhráli na Spartě 2:1 a připravili tím Spartu vlastně o titul. A pak přišlo poslední kolo doma proti Bohemce. Plný dům, my hráli o pohár, oni museli vyhrát, aby se zachránili. Byl to infarktový zápas. Zvládli jsme to 2:0, ale vím, že jsem si tenkrát docela zachytal a Bohemka na Bazalech zahrála fakt dobře. Mohlo to klidně dopadnout i jinak. My jsme slavili Evropu, oni byli smutní ze sestupu. Ale vzpomínám, že jim tenkrát za výkon tleskaly i Bazaly.

Nejpamátnější neligový zápas za Baník

Evropská liga proti Spartaku, to bylo pro mě největší zklamání kariéry. Jednoznačně jsme měli na to, abychom přes Spartak prošli do skupinové fáze. Hlavně ten venkovní zápas nás všechny mrzel asi dlouho. Nevybavuju si, že by někdy přede mnou mužstvo podalo tak heroický výkon. Skončilo to 1:1, potřebovali jsme druhý gól na postup a trefili jsme třikrát tyčku. Ještě v poslední minutě ty šance... To mě mrzí dodnes.

O vážných zdravotních problémech v zimě 2007

Dělali jsme v zimní přípravě zátěžové testy za trenéra Karla Večeři a tam se zjistilo, že trpím arytmií srdce. Trvalo mi chvíli, než jsem si vlastně uvědomil, o jak závažný problém se jedná. Nepřipouštěl jsem si, že by to mohlo být něco vážného. Dostal jsem od doktorů zákaz chytat zápasy, jedině přes podepsání reversu. Ale do toho jsem nešel. Pak jsem podstoupil operaci, dopadlo to dobře a jsem zdravý, klepu na dřevo. Musím ještě zpětně poděkovat celému mužstvu, jak mě tehdy podrželo. Odjel jsem s mančaftem na soustředění do Turecka, ale tím jsem se vyloženě protrápil. Jaro a celá další sezona pak vyšly skvěle.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

12
Radovan
Murin
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
33
Ondřej
Kukučka
23
Jaroslav
Svozil
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour