so 19.8.2017
A-tým

Petr Vašek není vážněji zraněný

Vypadalo to děsivě, následky jsou naštěstí zanedbatelné. Osmatřicetiletý gólman Baníku Petr Vašek neutrpěl po drsném střetu s Martinem Fillem žádné vážné zranění a v řádech dnů by se mohl znovu vrátit k fotbalu. Nakonec nebyla nutná ani hospitalizace v nemocnici.

Petr Vašek sobotní utkání s Teplicemi nedochytal poté, co se ošklivě srazil s teplickým fotbalistou - ve 40. minutě ho museli z trávníku odnést na nosítkách. Zkušený brankář byl ještě o přestávce naložen od sanitky a odvezen na zevrubná vyšetření do Městské nemocnice na Fifejdách.

Klubový lékař Martin Havlík nakonec po dvouhodinových procedurách mohl oznámit vcelku pozitivní zprávy. „Petr dostal tvrdý náraz na hrudník, ale naštěstí není vážně zraněný. Vyšetřili jsme ho od hlavy až k patě, má zablokovanou krční a hrudní páteř, naraženinu nohy, nějaké podlitiny. I CT vyšetření hlavy bylo negativní, neutrpěl ani otřes mozku. Dostal injekce a po vyšetřeních jsme ho odvezli domů,“ řekl Martin Havlík.

Předpokládá, že rekonvalescence zabere několik dnů. „Teď to je ještě těžké na den přesně predikovat. Ale měl by být v pořádku a uvidíme, jak se bude cítit příští týden. Po několika dnech by snad někdy v průběhu následujícího týdne znovu mohl začít s tréninkem,“ řekl Martin Havlík.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
25
Jiří
Fleišman
8
Jaroslav
Harušťák
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma