FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Petr Vašek není vážněji zraněný

19.08.2017 | Redakce

Vypadalo to děsivě, následky jsou naštěstí zanedbatelné. Osmatřicetiletý gólman Baníku Petr Vašek neutrpěl po drsném střetu s Martinem Fillem žádné vážné zranění a v řádech dnů by se mohl znovu vrátit k fotbalu. Nakonec nebyla nutná ani hospitalizace v nemocnici.

Petr Vašek sobotní utkání s Teplicemi nedochytal poté, co se ošklivě srazil s teplickým fotbalistou - ve 40. minutě ho museli z trávníku odnést na nosítkách. Zkušený brankář byl ještě o přestávce naložen od sanitky a odvezen na zevrubná vyšetření do Městské nemocnice na Fifejdách.

Klubový lékař Martin Havlík nakonec po dvouhodinových procedurách mohl oznámit vcelku pozitivní zprávy. „Petr dostal tvrdý náraz na hrudník, ale naštěstí není vážně zraněný. Vyšetřili jsme ho od hlavy až k patě, má zablokovanou krční a hrudní páteř, naraženinu nohy, nějaké podlitiny. I CT vyšetření hlavy bylo negativní, neutrpěl ani otřes mozku. Dostal injekce a po vyšetřeních jsme ho odvezli domů,“ řekl Martin Havlík.

Předpokládá, že rekonvalescence zabere několik dnů. „Teď to je ještě těžké na den přesně predikovat. Ale měl by být v pořádku a uvidíme, jak se bude cítit příští týden. Po několika dnech by snad někdy v průběhu následujícího týdne znovu mohl začít s tréninkem,“ řekl Martin Havlík.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Dnes v 16:30 | B-tým
Baník Ostrava B
FC Hlučín