so 19.8.2017
A-tým

Petr Vašek není vážněji zraněný

Vypadalo to děsivě, následky jsou naštěstí zanedbatelné. Osmatřicetiletý gólman Baníku Petr Vašek neutrpěl po drsném střetu s Martinem Fillem žádné vážné zranění a v řádech dnů by se mohl znovu vrátit k fotbalu. Nakonec nebyla nutná ani hospitalizace v nemocnici.

Petr Vašek sobotní utkání s Teplicemi nedochytal poté, co se ošklivě srazil s teplickým fotbalistou - ve 40. minutě ho museli z trávníku odnést na nosítkách. Zkušený brankář byl ještě o přestávce naložen od sanitky a odvezen na zevrubná vyšetření do Městské nemocnice na Fifejdách.

Klubový lékař Martin Havlík nakonec po dvouhodinových procedurách mohl oznámit vcelku pozitivní zprávy. „Petr dostal tvrdý náraz na hrudník, ale naštěstí není vážně zraněný. Vyšetřili jsme ho od hlavy až k patě, má zablokovanou krční a hrudní páteř, naraženinu nohy, nějaké podlitiny. I CT vyšetření hlavy bylo negativní, neutrpěl ani otřes mozku. Dostal injekce a po vyšetřeních jsme ho odvezli domů,“ řekl Martin Havlík.

Předpokládá, že rekonvalescence zabere několik dnů. „Teď to je ještě těžké na den přesně predikovat. Ale měl by být v pořádku a uvidíme, jak se bude cítit příští týden. Po několika dnech by snad někdy v průběhu následujícího týdne znovu mohl začít s tréninkem,“ řekl Martin Havlík.

11
Nemanja
Kuzmanovič
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo