út 22.8.2017
A-tým

Petr Vašek: Vím, že to mohlo dopadnout hůře

Neuplynuly ani tři dny a brankář Petr Vašek je po hrozivě vyhlížející srážce s Martinem Fillem v sobotním utkání proti Teplicím znovu na trávníku. Osmatřicetiletý brankář, který opouštěl Městský stadion na nosítkách a v sanitce, dlouho v klidu nevydržel a dnes si přišel na Bazaly lehce individuálně zatrénovat.

Hororová situace na něm navenek nezanechala žádné následky. Zkušený gólman si ji už několikrát prohlédl i na videu. „Podíval jsem se na to a vím, že jsem mohl dopadnout hůře. Ozval se mi i Fillo, a probrali jsme to. Já mu nic nevyčítám, byl to prostě souboj o balon,“ řekl Petr Vašek.

Jeho tělo ale dostalo zabrat. I když vyšetření naštěstí vyvrátila podezření na vážnější poranění, nedělní ráno bylo pro gólmana utrpením. „Druhý den to bylo nejhorší. To jsem ráno nemohl dojít ani balkon a pár metrů jsem šel snad patnáct minut,“ vykládá už s úsměvem Petr Vašek.

Z nepříjemné kolize si pamatuje téměř všechno. „Pamatuju si, jak jsem zasáhl balon, pak jsem čekal, že se srazíme. Byl jsem chvíli dezorientovaný, bolelo mě více věcí, přišlápl mi i kotník, bolelo mě rameno a pak záda. Byl jsem trošku mimo, ale jinak si pamatuju všechno,“ prozradil Petr Vašek, který kromě naraženin vyvázl se zablokovanou krční a hrudní páteří.

Teď bude na pár dnů hlavně v péči fyzioterapeuta. „Uvidíme, jak to půjde. Žádné datum návratu si nedávám, podle pocitu se uvidí. Jsem hlavně rád, že to dopadlo takhle a můžu dále chytat. Chvíli jsem měl strach, že by to mohlo být horší,“ prohlásil Petr Vašek.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
33
Ondřej
Kukučka
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška