út 22.8.2017
A-tým

Petr Vašek: Vím, že to mohlo dopadnout hůře

Neuplynuly ani tři dny a brankář Petr Vašek je po hrozivě vyhlížející srážce s Martinem Fillem v sobotním utkání proti Teplicím znovu na trávníku. Osmatřicetiletý brankář, který opouštěl Městský stadion na nosítkách a v sanitce, dlouho v klidu nevydržel a dnes si přišel na Bazaly lehce individuálně zatrénovat.

Hororová situace na něm navenek nezanechala žádné následky. Zkušený gólman si ji už několikrát prohlédl i na videu. „Podíval jsem se na to a vím, že jsem mohl dopadnout hůře. Ozval se mi i Fillo, a probrali jsme to. Já mu nic nevyčítám, byl to prostě souboj o balon,“ řekl Petr Vašek.

Jeho tělo ale dostalo zabrat. I když vyšetření naštěstí vyvrátila podezření na vážnější poranění, nedělní ráno bylo pro gólmana utrpením. „Druhý den to bylo nejhorší. To jsem ráno nemohl dojít ani balkon a pár metrů jsem šel snad patnáct minut,“ vykládá už s úsměvem Petr Vašek.

Z nepříjemné kolize si pamatuje téměř všechno. „Pamatuju si, jak jsem zasáhl balon, pak jsem čekal, že se srazíme. Byl jsem chvíli dezorientovaný, bolelo mě více věcí, přišlápl mi i kotník, bolelo mě rameno a pak záda. Byl jsem trošku mimo, ale jinak si pamatuju všechno,“ prozradil Petr Vašek, který kromě naraženin vyvázl se zablokovanou krční a hrudní páteří.

Teď bude na pár dnů hlavně v péči fyzioterapeuta. „Uvidíme, jak to půjde. Žádné datum návratu si nedávám, podle pocitu se uvidí. Jsem hlavně rád, že to dopadlo takhle a můžu dále chytat. Chvíli jsem měl strach, že by to mohlo být horší,“ prohlásil Petr Vašek.

6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
16
Jan
Laštůvka
15
Patrizio
Stronati
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanovič
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš