so 27.8.2016
A-tým

Petr Nerad: ”I slepá veverka najde oříšek”

Hrdina sobotního podvečera? Kdo jiný než PETR NERAD! Frýdku-Místku dal oba góly Baníku a zařídil tak vítězství 2:1. Dvaadvacetiletý podhrotový hráč, který nastoupil poprvé v základu místo zraněného Tomáše Mičoly, se přitom jako střelec necítí. "Ale i slepá veverka najde oříšek," smál se po zápase.

Jak byste popsal oba góly?

Věděli jsme, že oni hrávají a budou hrát vysokou obranu, a že se to budeme snažit hrát za ně. Z toho přesně pramenil první gól. Ondra Chvěja mi to perfektně dloubnul za obranu, já šel sám na gólmana a dal to podél něj. Při tom druhém gólu jsme si křikl na Broňu Stáňu, střela byla taková, jaká byla, a zapadla k tyči.

Pamatujete, kdy jste dal naposledy dva góly?

Já žádný střelec nejsem, to podle mě bylo ještě za Bohemku ve druhé lize v Ústí. Ale i slepá veverka jednou najde oříšek. Jsem za to samozřejmě rád, že to pomohlo k bodům. Každý gól potěší.

Soupeř vás ale potrápil.

Zápas byl náročný hlavně kvůli tomu počasí, bylo velké vedro. Frýdek-Místek měl šance jen z našich chyb. Ne že by nás přehrál nebo překvapil. Pustili jsme je do šancí sami. Aspoň víme, že máme pořád hodně na čem pracovat.

21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
8
Srdjan
Plavšić
24
Jan
Juroška
3
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri
19
David
Lischka
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
5
Jiří
Boula
99
Ladislav
Almási
13
Daniel
Smékal
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
26
Muhamed
Tijani