so 27.8.2016
A-tým

Petr Nerad: ”I slepá veverka najde oříšek”

Hrdina sobotního podvečera? Kdo jiný než PETR NERAD! Frýdku-Místku dal oba góly Baníku a zařídil tak vítězství 2:1. Dvaadvacetiletý podhrotový hráč, který nastoupil poprvé v základu místo zraněného Tomáše Mičoly, se přitom jako střelec necítí. "Ale i slepá veverka najde oříšek," smál se po zápase.

Jak byste popsal oba góly?

Věděli jsme, že oni hrávají a budou hrát vysokou obranu, a že se to budeme snažit hrát za ně. Z toho přesně pramenil první gól. Ondra Chvěja mi to perfektně dloubnul za obranu, já šel sám na gólmana a dal to podél něj. Při tom druhém gólu jsme si křikl na Broňu Stáňu, střela byla taková, jaká byla, a zapadla k tyči.

Pamatujete, kdy jste dal naposledy dva góly?

Já žádný střelec nejsem, to podle mě bylo ještě za Bohemku ve druhé lize v Ústí. Ale i slepá veverka jednou najde oříšek. Jsem za to samozřejmě rád, že to pomohlo k bodům. Každý gól potěší.

Soupeř vás ale potrápil.

Zápas byl náročný hlavně kvůli tomu počasí, bylo velké vedro. Frýdek-Místek měl šance jen z našich chyb. Ne že by nás přehrál nebo překvapil. Pustili jsme je do šancí sami. Aspoň víme, že máme pořád hodně na čem pracovat.

7
Martin
Fillo
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
31
Ondřej
Šašinka
30
Viktor
Budinský
8
Jakub
Drozd
6
Daniel
Tetour
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
13
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
22
Filip
Kaloč
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh
1
Radovan
Murin
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanović