čt 30.8.2018
Rozhovory

Petr Breda: Po zranění už naplno trénuju!

Kvůli zranění v této sezoně Baníku až dosud chyběl. Teď se ale začíná situace konečně lepšit a Petr Breda se vrací k týmu. V pohárovém utkání v Uničově už dokonce seděl na lavičce. On, spoluhráči, trenéři a vlastně celý Baník věří, že zdravotní potíže jsou minulostí a Petr Breda bude po zbytek sezony připraven hrát.

Je tedy problém s achillovkou, který vás trápil, odstraněn?

Doufám, že ano. Už týden jsem s týmem a normálně trénuju. Naplno. A věřím, že jestli se bude v průběhu reprezentační pauzy hrát nějaký přátelský zápas, určitě bych rád aspoň kousek odehrál. Pro mě je důležité, že už to konečně drží, protože se to vleklo a ne a ne se to spravit. Nakonec pomohla jedna injekce, která zabrala a od té doby je to snad konečně natrvalo dobré.

Jak se cítíte na tréninku?

No… Je toho dost. Po chvíli jsem zadýchaný a nohy jsou těžké, ale věřím, že během pár týdnů tu kondici vrátím tam, kde byla, a bude to dobré.

Co říkáte na to, jak spoluhráči mezitím rozehráli sezonu?

Je to paráda. Kluci bodujou prakticky v každém zápase. Nevyšel nám jeden, bohužel, v devadesáté minutě, ale jinak je to vážně paráda a ten start je suprový. Musíme v té práci pokračovat dál.

Působí ten vydařený start i na vás, který teď doháníte manko, jako motor, který vás žene vpřed?

Rozhodně ano. Motivuje to každého hráče našeho týmu. Každý chce hrát, každý na sobě chce pracovat, nikdo nechce být zraněný nebo být na tribuně. Každý kluk chce být u toho, a ta motivace je velká i pro mě.

Bral jste jako krok kupředu i to, že jste mohl v Uničově na lavičku?

Byl jsem moc rád, že jsem mohl být aspoň na lavici. I když jsem do toho zápasu nenaskočil, ale už jen to, že jsem mohl být s týmem, pro mě po té dlouhé době znamenalo hrozně moc. Jak jsem řekl, každý v tom mužstvu chce být, každý kvůli tomu na sobě maká. To je hodně pozitivní věc, která se odráží i v té náladě, která v týmu panuje.

21
Daniel
Holzer
5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
18
Tomáš
Zajíc