ne 2.4.2017
A-tým

Petr Breda: Mám radost, že gól pomohl k výhře

Asi by ho nenapadlo, že svůj střelecký účet v Baníku otevře zrovna v utkání s Vlašimí. Petr Breda už ve svém čtvrtém vystoupení v barvách Slezanů vstřelil premiérový gól do sítě mužstva, z nějž v zimě do Ostravy přestoupil. „Kluci z Vlašimi z toho asi radost nemají,“ usmál se třiadvacetiletý obránce, který skóroval hlavičkou po rohu Roberta Hrubého.

Bývalým spoluhráčům jste dnes asi radost neudělal.

To asi ne. V legraci jsem kamarádovi z Vlašimi před utkáním říkal, že dám dneska gól. Taková klasická hecovačka. A ono to pak vyšlo. Hlavně, že to pomohlo k výhře. Takhle to potěší více, protože jsme se zase vzdálili Opavě.

Jak jste gólovou situaci viděl?

Snažil jsem se jen trefit bránu. Na přední tyči stál obránce, který na to ale nemohl dosáhnout. Takže to tam naštěstí zapadlo. Těšil jsem hrozně, až dám gól, tím spíše před domácími diváky. Bohužel pro Vlašim jsem ho dal týmu, kde jsem dva a půl roku působil. Ale na mé radosti to nic nemění. Věřím, že i mi osobně to pomůže do dalších zápasů.

Čekali jste, že Vlašim bude tak nebezpečná?

Věděli jsme, že mají kvalitní tým. Mají dobrou obranu, špatně se tam dostávalo. Vpředu mají zase rychlé a technické hráče. Šance si zkrátka vypracují každý zápas. Nám ale výborně zachytal Petr Vašek. Důležité je, že máme tři body. Teď už je to jen na nás a máme to ve vlastních rukách.

7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
15
Patrizio
Stronati
18
Tomáš
Zajíc