FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Petr Breda: Baník je velké jméno

03.02.2017 | Redakce

V 8:45 přijel na Bazaly, podepsal smlouvu, nafasoval věci a už s týmem vyrazil na první trénink. Pravý bek Petr Breda zahájil své nové angažmá v Baníku v kvapíkovém tempu. „Beru to jako posun v kariéře a těším se na to,“ řekl třiadvacetiletý fotbalista, který do Ostravy přestoupil z Vlašimi (na snímku ještě v jejím dresu).

Kdy došlo k prvním kontaktům?

Věděl jsem o prvním zájmu Baníku někdy od začátku, možná poloviny ledna. Pak se to postupně vyvíjelo, řešilo na úrovni klubů. Poslední týden to dospělo do tohoto stádia, že se to dohodlo. Já jsem ve čtvrtek vyrazil do Ostravy.

Byl jste překvapený zájmem Baníku?

Úplně překvapený jsem nebyl, protože jsem dříve mluvil s panem Petrželou. Hrál jsem pod ním dva roky ve Vlašimi, takže se dobře známe. Asi to taky sehrálo nějakou roli. Tady jsme se zatím potkali jen krátce u sportovního ředitele v kanceláři, ještě jsme se moc nebavili. Takže ještě nevím, co přesně od mě bude na hřišti chtít.

Jak jste na dálku vnímal Baník?

Jako klub s obrovskou tradicí, se skvělými fanoušky, kteří dokáží dělat parádní atmosféru. Baník je velké jméno, i když je teďka ve druhé lize. Prostě se na to těším. Doufám, že Baníku pomůžu k postupu. Čelo tabulky je po podzimu celkem našlapané, ale věřím, že to zvládneme.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA