FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava
Video

Pepe: Baník mi doporučil i Tomáš Vaclík

06.10.2020 | Redakce

Je prvním Španělem, který kdy v řadách Baníku byl. Má za sebou většinu důležitých procedur a mohl se těšit na svůj první trénink. V kalupu, který nyní po svém příchodu na Bazaly prožívá, stačil Pepe Mena odpovědět na první otázky...

Jak se váš přestup do Baníku zrodil?

O nabídce mi řekl můj manažer. Začala nějaká jednání a musím říct, že od chvíle, kdy jsem přišel do kontaktu s Baníkem a jeho sportovním ředitelem panem Grussmannem, se mi vše začalo líbit. Vycítil jsem, že mi Baník věří. A to je fajn, důvěra je důležitá. O možnosti odejít do Ostravy jsem mluvil i s Tomášem Vaclíkem. Teď se těším, že pomůžu novému týmu. S tím do Ostravy přicházím.

Co víte o české lize?

Že má dobrou úroveň. Pamatuju si ostatně i zápasy, které Sevilla sehrála se Slavií Praha v Evropské lize. Ta se ukázala jako velmi silný soupeř. To o české lize něco vypovídá.

Právě se Slavií sehrál Baník poslední ligový zápas. Sledoval jste jej z tribuny, jak se vám výkon Baníku a potažmo celý zápas líbil?

Líbilo se mi tempo zápasu a nasazení Baníku. K tomu, aby Baník uspěl, mu chyběly jen detaily. Chtělo to prostě gól a k tomu chyběl jen kousek.

 Zmínil jste, že jste se o možnosti přestoupit do Baníku bavil i s Tomášem Vaclíkem...

S Tomášem Vaclíkem mám dobrý vztah, byli jsme spolu v denním kontaktu a na to téma jsme se pobavili. Říkal mi, že o tom mluvil i se sportovním ředitelem Baníku. A že město i klub jsou v pohodě. Byl za můj přestup do Baníku rád a jeho názor v rozhodování pomohl.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA