út 22.6.2021
A-tým

Patrizio Stronati přestupuje do Puskáse

Patrizio Stronati opouští Baník. Podmínky transferu jsou definitivně dojednány a šestadvacetiletý stoper, člen širšího reprezentačního kádru, odchází do maďarského klubu Puskás Akadémia. Po svém návratu z Austrie Vídeň odehrál Patrizio Stronati v Baníku 95 ligových utkání a vstřelil v nich 8 gólů.

Zájem maďarského klubu o služby stopera Baníku trvá už několik měsíců, Baník však nechtěl o svého kvalitního stopera přijít.

„Zájem Patrizia o přestup do Puskáse byl ale natolik enormní, že trvat na jeho setrvání v Baníku by se v konečném důsledku mohlo ukázat jako kontraproduktivní. Proto jsme se jej nakonec rozhodli uvolnit a odchod mu na jeho přání umožnit. Děkujeme Patriziovi za vše, co v Baníku odvedl. Ať se mu v novém působišti daří,“ uvedl sportovní ředitel klubu Alois Grussmann.

Patrizio Stronati se tedy může těšit na své druhé zahraniční angažmá. „Chci poděkovat panu Brabcovi i všem lidem z vedení klubu za to, že mi odchod nakonec umožnili,“ řekl Patrizio Stronati. „Vím, že mě chtěli za každou cenu udržet, moc si toho vážím. Ale pro mě je to šance zabezpečit rodinu. A možná už takovou šanci nikdy nedostanu. Proto jsem se rozhodl tuto šanci využít. Snad to fanoušci Baníku pochopí. Já jim za všechno děkuju a věřím, že se ještě někdy v Baníku potkáme. Přál bych si to,“ dodal Patrizio Stronati.

6
Daniel
Tetour
17
Michal
Frydrych
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
99
Ladislav
Almási
1
Martin
Hrubý
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
8
Srdjan
Plavšić
3
Muhammed
Sanneh
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
23
Jaroslav
Svozil
16
Jan
Laštůvka
13
Daniel
Smékal
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
11
Nemanja
Kuzmanović