út 22.6.2021
A-tým

Patrizio Stronati přestupuje do Puskáse

Patrizio Stronati opouští Baník. Podmínky transferu jsou definitivně dojednány a šestadvacetiletý stoper, člen širšího reprezentačního kádru, odchází do maďarského klubu Puskás Akadémia. Po svém návratu z Austrie Vídeň odehrál Patrizio Stronati v Baníku 95 ligových utkání a vstřelil v nich 8 gólů.

Zájem maďarského klubu o služby stopera Baníku trvá už několik měsíců, Baník však nechtěl o svého kvalitního stopera přijít.

„Zájem Patrizia o přestup do Puskáse byl ale natolik enormní, že trvat na jeho setrvání v Baníku by se v konečném důsledku mohlo ukázat jako kontraproduktivní. Proto jsme se jej nakonec rozhodli uvolnit a odchod mu na jeho přání umožnit. Děkujeme Patriziovi za vše, co v Baníku odvedl. Ať se mu v novém působišti daří,“ uvedl sportovní ředitel klubu Alois Grussmann.

Patrizio Stronati se tedy může těšit na své druhé zahraniční angažmá. „Chci poděkovat panu Brabcovi i všem lidem z vedení klubu za to, že mi odchod nakonec umožnili,“ řekl Patrizio Stronati. „Vím, že mě chtěli za každou cenu udržet, moc si toho vážím. Ale pro mě je to šance zabezpečit rodinu. A možná už takovou šanci nikdy nedostanu. Proto jsem se rozhodl tuto šanci využít. Snad to fanoušci Baníku pochopí. Já jim za všechno děkuju a věřím, že se ještě někdy v Baníku potkáme. Přál bych si to,“ dodal Patrizio Stronati.

33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
66
Denis
Granečný
77
Gigli
Ndefe
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Yira
Sor
6
Daniel
Tetour
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský