st 4.12.2019
A-tým

Patrizio Stronati: Výhru bychom teď moc potřebovali

Byl to on, kdo v Teplicích ukončil třízápasové čekání Baníku na gól vstřelený na hřišti soupeře. Patrizio Stronati si ve 49. minutě duelu na severu Čech vzal míč, položil jej na penaltový puntík a nekompromisně trefil. Ukončil tak mimochodem i dlouhé baníkovské penaltové prokletí. "Ziův" gól přerušil také čekání na bodový zisk z venku. V pátek se bude Baník snažit vybojovat ve vršovického Ďolíčku a Patrizio Stronati u toho nebude chybět.

Bez ohledu na to, že jste v Teplicích vstřelil gól, platí, že Baník v posledních ligových zápasech vstřelil minimum branek...

"To je pravda. A ani těch šancí si v posledních zápasech nevytváříme moc. Tam je momentálně ten největší problém. Těžko říct, čím to je, prostě se do těch šancí musíme začít víc tlačit. Věřím, že se to povede už teď na Bohemce. Že si vytvoříme tři čtyři šance a dvě z nich proměníme. A že tam vyhrajeme."

Což by byla pátá ligová výhra nad Bohemians za sebou. S pohárovým vítězstvím dokonce šestá...

"Teď bychom ji hodně potřebovali. Ale Bohemka je doma obrovsky agresivní. Soubojová a v domácím prostředí hodně nepříjemná. Bude to bojovný zápas. Musíme se Bohemce v agresivitě vyrovnat a přidat nějakou herní nadstavbu. Nečekat na jednu šanci, ale jak jsem řekl, nejméně tři nebo čtyři si tam vytvořit. Mužstvo na to v každém případě máme. Poslední rok a půl se nám na ni daří, několikrát po sobě jsme ji dokázali porazit. Chceme v tom pokračovat!"

Baník má v mužstvo několik hráčů, kteří v minulosti oblékali dres Bohemians. Jejich zvýšená motivace může Baníku v pátek pomoci, souhlasíte?

"Určitě souhlasím. Uvidíme, jestli bude zdravý Ruda Reiter. Ten se bude chtít určitě maximálně předvést. To stejné platí o Milanu Jiráskovi. Ten tam ty kluky taky zná a bude je chtít porazit. Pokud bude hrát. Jiras je útočný a konstruktivní hráč. Adam Jánoš, který nám bude bohužel chybět, je zase výborný do defenzivy. Oba jsou to dobří hráči, je jedno, kdo zrovna nastoupí, jsme tým a rveme se o body společně."    

8
Jaroslav
Harušťák
5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
99
Ladislav
Almási
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
66
Denis
Granečný
23
Jaroslav
Svozil
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe