FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Patrizio Stronati: V poháru hrajeme o velkou šanci!

31.03.2019 | Redakce

Byl to pátek, po kterém se každému baníkovci špatně usínalo. Patrizio Stronati nebyl výjimkou. Zápas v Karviné se prostě velmi nepovedl. Čas ale běží dál. A na baníkovce čeká nová výzva. Čtvrtfinále MOL Cupu, v němž se Baník ve středu střetne s Libercem! Ve hře je postup do semifinále...

Před měsícem a půl se Baník s Libercem na ostravském městském stadionu potkal. Ostravané vyhráli 2:1. Patrizio Stronati se radoval spolu s oběma střelci Dame Diopem a Milanem Barošem a se všemi ostatními spoluhráči ze zisku důležitých tří bodů. A teď chce urostlý stoper porazit Liberec znovu. "Víme všichni, že nám to v posledních zápasech moc nešlo. A že ten úplně poslední v Karviné byl z naší strany ze všech nejhorší. Vlastně to byla katastrofa," řekl Patrizio Stronati. "Máme teď šanci fanouškům se za to, co v Karviné viděli, omluvit. Výkonem proti Liberci. Musíme pro to udělat naprosté maximum," pravil ostravský stoper.

Ví, že Baník si v posledních zápasech s přízní fanoušků poněkud zahrál. "Přesto bych je chtěl všechny poprosit, ať na pohár s Libercem přijdou. V co největším počtu. Bojujeme o semifinále a všichni víme, o co v téhle soutěži jde," připomenul Patrizio Stronati, že přes vítězství v MOL Cupu vede přímá cesta do Evropské ligy. 

Nepodařený zápas v Karviné je třeba dostat co nejrychleji z hlav, což "Zio" ví. "Může nám trochu pomoct, že pohár je jiná soutěž. V podvědomí to může sehrát roli. Zatím se nám v něm daří, proč by to nemohlo pokračovat. Ale víc než na podvědomí musíme spoléhat sami na sebe. Tohle není jen "nějaký pohárový zápas", tohle je souboj o to, kdo se přiblíží velké šanci. My se o ni chceme porvat, jde o hodně! Přijďte nám pomoct," burcuje před důležitým soubojem se Slovanem Liberec Patrizio Stronati.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA