FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Patrizio Stronati: Půjdou do nás naplno

04.07.2019 | Redakce

Utkáním proti Austrii oživí své vzpomínky na tříleté působení v rakouské metropoli Patrizio Stronati. Vazby na tradiční rakouský klub uchovává dodnes. „Pár kluků tam ještě znám,“ přitakává čtyřiadvacetiletý stoper.

Jaké to pro vás bude zahrát si proti Austrii, kde jste strávil tři roky?

Těším se na to. Prožil jsem tam nějakou dobu a dodnes tam pořád je ještě pár kluků, se kterými se znám. A něco jsme si i napsali k našemu pátečnímu zápasu. Rád si zahraju proti svým přátelům z Vídně. Takže se těším a věřím, že jim ukážeme, že Baník umí hrát dobrý fotbal! (smích)

Co se dá od Austrie po herní stránce čekat?

Jednoznačně to, že do toho půjdou úplně naplno. Co jsem tam byl já, tak i všechny přáteláky chtěli vyhrávat a jeli nadoraz. Nedají nám ani metr a perfektně nás prověří týden před Libercem. Přišel jim tam nový trenér, asi si teď nastavují nějaký nový herní systém. To se ukáže až na hřišti. Ale stoprocentně budou chtít vyhrát. Pro nás to bude dobrá zkouška před ligou.

Pro vás to na soustředění bude čtvrtý zápas se čtvrtým zahraničním soupeřem. Který byl zatím nejtěžší?

Takhle bych to nehodnotil. Každý ten tým byl trochu jiný, ale všechno to byly kvalitní mančafty. Je lepší hrát v přípravě s takovými silnými soupeři, v takovém tempu. Ještě dolaďujeme nějaké taktické věci, ale obecně je celé soustředění už dost herní. Věřím, že se odsud vrátíme kvalitně připraveni na start sezony.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA