čt 18.10.2018
A-tým

Patrizio Stronati: Největší zážitek

Do zápasu sice nenaskočil, přesto si Patrizio Stronati první nominaci v reprezentačním áčku dokázal užít. „Je to pro mě zatím největší zážitek v životě, o reprezentaci jsem snil už jako kluk. Je to i povzbuzení do další práce,“ svěřil se urostlý stoper poté, co se znovu zapojil do přípravy v Baníku.

Tak s jakými dojmy se po týdnu vracíte domů?

S těmi nejlepšími. Pro mě to je zatím největší zážitek v životě. Pozvánku do reprezentace jsem si odmalička vždy přál.

I přesto, že jste nakonec nenastoupil?

Už když mě povolali, jsem říkal, že zahrát si nějakou minutku by pro mě byla třešnička na dortu. K tomu nedošlo, ale vůbec mi to nevadilo. Mohl jsem sedět na reprezentační střídačce, ochutnat reprezentační atmosféru, viděl třeba hrát Hamšíka. Pro mě to byla výborná zkušenost.

Jak vás přijala kabina?

Kluci jsou úplně v pohodě. Já navíc některé z nich znám, takže s tím nebyl žádný problém. Celkově byla atmosféra v týmu velmi dobrá.

A jak vás přivítali po návratu v Baníku?

Tak tady mě trošku kluci dostalii pod tlak (smích). Vyslechl jsem si nějaké průpovídky a narážky, dobírali si mě, ale sranda musí být. To k tomu prostě patří.

Už jste po cestě z Ukrajiny domů stihl zregenerovat?

Ve středu jsem byl unavený. Z Ukrajiny jsme přijeli ve čtyři ráno a já jsem jel hned do Ostravy. Ale vyspal jsem se a už jsem v pohodě. Těším se na zápas s Karvinou.

15
Patrizio
Stronati
31
Ondřej
Šašinka
11
Nemanja
Kuzmanovič
6
Daniel
Tetour
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
18
Tomáš
Zajíc
5
Adam
Jánoš
21
Daniel
Holzer