st 31.3.2021
A-tým

Patrizio Stronati: Lukaku je světový hráč

Má za sebou další reprezentační zážitek. A i když si Patrizio Stronati, jenž byl dodatečně povolán do reprezentačního týmu a prožil v něm tři kvalifikační duely, své první minuty na hřišti v národním dresu ani tentokrát nepřipsal, cenné zkušenosti si ze srazu rozhodně přivezl.

Máte za sebou svou třetí reprezentační epizodu. Jaká byla?

Musím říct, že to byl skvělý zážitek. Hlavně ten zápas s Belgií. Mít za soupeře takové světové hráče, jakými jsou Lukaku, Mertens nebo De Bruyne nebo další, to je opravdu něco. Obdivujete je v televizi a najednou jste jejich soupeřem. I když přímo na hřišti jsem to nezažil, i tak to byl velký zážitek sledovat je takhle zblízka.

Přemýšlel jste o tom, jak byste si proti Lukakovi počínal, kdybyste proti němu musel nastoupit?

To je tak skvělý hráč, že i když si třeba řeknete, co by na něj asi mělo platit, stejně se v zápase dostanete do situace, kdy musíte hlavně improvizovat. Asi by bylo především nutné hrát na něj tvrdě. Ale jenom to by určitě nestačilo. Kluci ale ukázali, že každý je bránitelný. I Lukaku. Kromě té jedné situace, kdy dal gól, ho kluci do ničeho nepustili. A ten gól, který nám dal? Těžko tam někomu něco vyčítat. Udělal to prostě skvěle, využil toho, co umí a kvůli čemu je tak výjimečný. Lukaku je světový útočník.

Jak jste do současného reprezentačního týmu zapadl?

Musím poděkovat všem, klukům, trenérům i ostatním lidem z reprezentace, za to, jak mě přijali. V národním mužstvu je pod trenérem Šilhavým velmi dobrá atmosféra, cítil jsem se tam výborně, myslím, že to podobně cítí i ostatní kluci. I když jsem se na hřiště v zápase nakonec nedostal, byla to pro mě moc cenná zkušenost. Potkal jsem řadu kluků, které znám z dřívějška a kteří už působí v zahraničí. Měl jsem možnost s nimi o tom mluvit, dovědět se, jak to kde chodí a podobně.

Jak mužstvo přijalo výsledek tohoto reprezentačního tripu? Tedy skutečnost, že z utkání s Estonskem, Belgií a ve Walesu získalo čtyři body?

Po druhém utkání s Belgií byla cítit velká spokojenost. Hlavně proti Belgii podali kluci supervýkon. Pak přišel Wales a já si nemyslím, že by to bylo z naší strany špatné. Wales měl šance, my jsme měli šance, oni jednu proměnili, my ne. Dostali jsme gól z takové ojedinělé akce, kdy to Bale odcentroval a přesně našel spoluhráče. Všichni jsme cítili, že to byla škoda, protože na remízu jsme určitě měli, možná i na vítězství.

66
Denis
Granečný
99
Ladislav
Almási
20
Jakub
Pokorný
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh