FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Patrizio Stronati: Bude to hodně tvrdý zápas!

27.03.2019 | Redakce

Bude to zápas, v němž bude Baník chtít přerušit sérii bez výhry. Patrizio Stronati ví, že o vítězství v Karviné bude kromě jiného rozhodovat i to, kdo bude agresivnější. "Zio" si stejně jako všichni jeho spoluhráči i fanoušci přeje, aby to byl Baník.

Už podruhé na jaře nastoupíte do utkání na půdě soupeře, který je aktuálně poslední v lize…

Na to, že je Karviná zrovna teď poslední, se nedíváme. Víme, jaký zápas nás v Karviné čeká. Bude to hodně bojovné. Beru to jako malé derby. Karviná hraje o všechno, musí. Určitě do toho zápasu vletí. Bude to hodně tvrdý zápas.

Karviná před časem změnila trenéra. Co podle vašeho názoru dokázal František Straka ve svém novém působišti především změnit?

Pana Straku znám jen z pověstí a vyprávění, osobně ne. Ale asi to bude dobrý motivátor. Ono to tak funguje skoro vždy, když do mužstva přijde nový trenér. Je to nový impulz. Každý hráč se chce ukázat. Ti kluci určitě budou motivování, ale my jsme taky. Bude to tvrdý boj, bude rozhodovat agresivita.

V uplynulém týdnu jste kromě tradičního tréninku strávili jeden den v Beskydech na teambuildingu. Jak se vám akce líbila?

Bylo to užitečné. Trochu jsme se uvolnili, na den dva jsme z hlavy pustili fotbal, protože není možné myslet pořád dokola jen na něj. Ať už jsou výsledky aktuálně dobré nebo horší. Je třeba zvolnit, zahrát si tenis, nebo jiné hry. Uvolnit to. A když přijde nový týden, tak se zase nastartovat na fotbal a jít do toho týdne s čistou hlavou.

Zápas s Karvinou je vnímán jako regionální derby. Je to podle vás duel srovnatelný se zápasy s Opavou nebo Spartou?

Není to derby jako s Opavou. A Sparta, to je spíše rivalita než derby. Je to ale místní souboj. Ne přímo o krále Slezska, prostě takové malé derby.

Fanoušci Baníku budou ovšem nejspíše za stadionem. To v reakci na rozhodnutí Karviné, která odmítla uvolnit fanouškům Baníku více než jen 237 lístků…

My jako hráči s tím nic neuděláme. Karviná splnila pravidla, jaká, pokud jde o počet lístků pro fandy hostů, existují. S tím nic neuděláme, ale jestli pojedou za tribunu, jak jsem slyšel, tak je to něco neuvěřitelného. Uslyšíme je zpoza tribuny, a to nás bude motivovat ještě více.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA