čt 11.1.2024
Aktuální zprávy

Patnáctka nastoupí proti Tottenhamu!

Ve fantastické společnosti se v průběhu nadcházejícího víkendu ocitne patnáctka Baníku Ostrava. Starší žáci Baníku byli totiž pozváni k účasti na letošním ročníku halového Pape-Cupu, jednoho z nejlepších halových turnajů, který bývá v Německu k vidění. Koná se v Magdeburgu a kromě Baníku si na něm letos zahrají týmy Liverpoolu FC, Arsenalu, Tottenhamu, Bayeru Leverkusen a dalších předních evropských klubů. V základní skupině narazí Baník právě na Tottenham!

Baník má na letošním Pape-Cupu status zvláštního hosta. Magdeburští pořadatelé měli totiž snahu dostat mezi dvacítku účastníků všechny zástupce klubů, s nimiž se 1. FC Magdeburg utkal na své slavné cestě za triumfem v Poháru UEFA v sezoně 1973/74. Letos totiž uplyne od tohoto magdeburského pohárového vítězství padesát let. S Baníkem se tehdy německý celek utkal ve druhém kole. A byla to dramatická bitva. Baník na Bazalech vyhrál 2:0, v odvetě prohrával po devadesáti minutách 0:2 a rozhodnout muselo prodloužení. A v něm byli šťastnější Němci.

Je neskutečné, jaký odkaz nám tehdejší borci Baníku zanechali. Díky tomu, že se dostali do pohárové Evropy a v ní do druhého kola proti Magdeburgu, se dnes naše patnáctka může zúčastnit tohoto fantastického turnaje. Je to jen další z důkazů, jak důležité je připomínat si baníkovské hrdiny minulosti a být jim za to, co dokázali, vděčni,“ uvedl Roman Holiš, předseda Akademie Baníku Ostrava.

Spolu s týmem odcestuje na turnaj do Magdeburgu také trenér gólmanů Ivo Schmucker, jehož otec František v obou pohárových duelech před padesáti lety branku Baníku hájil.

Mladí baníkovci si v základní skupině Pape-Cupu před několika tisícovkami diváků zahrají proti Tottenhamu, Cambridge United, FC Augsburg a Arminii Magdeburg. Dva nejlepší týmy z každé z pěti základních skupin postoupí do čtvrtfinálové skupiny.

8
Christian
Frýdek
29
Jakub
Pira
4
Christ
Tiéhi
2
Marek
Havran
9
David
Buchta
18
David
Planka
44
Eldar
Šehić
37
Matěj
Chaluš
15
Patrick
Kpozo
25
Dennis
Owusu
55
Artur
Musák
22
Tomáš
Zlatohlávek
17
Michal
Frydrych
31
Alexander
Munksgaard
95
Daniel
Holzer
21
Michal
Kohút
5
Jiří
Boula
80
Ondřej
Kričfaluši
19
David
Lischka
30
Dominik
Holec
28
Filip
Kubala
1
Viktor
Budinský
11
David
Látal
77
Ladislav
Almási
66
Matúš
Rusnák
6
Karel
Pojezný
20
Srdjan
Plavšić