út 12.4.2022
A-tým

Ondřej Smetana končí

​Baník reaguje na jarní pokles výkonnosti áčka. Vedení klubu se dnes dohodlo na ukončení spolupráce s trenérem Ondřejem Smetanou, místo nějž tým přebírá Tomáš Galásek. Jeho asistenty budou Jan Baránek a nově rovněž Tomáš Hejdušek, dosavadní trenér třetiligové juniorky.

Baník v posledních pěti ligových kolech nezvítězil a na svůj jarní cíl, kterým bylo obsadit čtvrté místo, aktuálně ztrácí osm bodů.

„Jedna věc jsou neuspokojivé výsledky, více jsme se ale řešili to, že snad jen s několika výjimkami jsme ve všech dalších utkáních na jaře byli po herní stránce horší, a to v době, kdy jsme naopak čekali, že naše výkonnost poroste a bude mít gradující trend,“ vysvětlil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Ondřej Smetana končí na střídačce áčka po třinácti měsících. „Ondra zaslouží pochvalu a poděkování za práci, kterou s týmem udělal. Přebíral tým v útlumu, v nelehkém období a podařilo se mu ho probrat a nastartovat. To je jednoznačný fakt. Ale na jaře znovu nastal pokles formy a už z výše zmíněných důvodů jsme se odhodlali k tomuto kroku,“ řekl Alois Grussmann.

Stávající trenérské trio povede mužstvo minimálně do konce tohoto soutěžního ročníku. 

31
Alexander
Munksgaard
44
Eldar
Šehić
29
Jakub
Pira
8
Christian
Frýdek
18
David
Planka
1
Viktor
Budinský
30
Dominik
Holec
55
Artur
Musák
77
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
6
Karel
Pojezný
4
Christ
Tiéhi
95
Daniel
Holzer
80
Ondřej
Kričfaluši
19
David
Lischka
22
Tomáš
Zlatohlávek
9
David
Buchta
37
Matěj
Chaluš
20
Srdjan
Plavšić
66
Matúš
Rusnák
5
Jiří
Boula
21
Michal
Kohút
25
Dennis
Owusu
11
David
Látal
15
Patrick
Kpozo
2
Marek
Havran