st 10.2.2021
Juniorka aktuality

Ondřej Smetana: Yira Sor má potenciál

Stále ve fázi přípravy na jarní část sezony se nachází třetiligová rezerva Baníku. Tým trenéra Ondřeje Smetany zatím stále neví, kdy se jejich soutěž, která zatím nedospěla ani do své poloviny, na jaře zase rozehraje. Chce být ale maximálně připraven na okamžik, až se tak stane. Pro Ondřeje Smetanu a jeho realizační tým náročný úkol. Udržet mužstvo při neustálé radosti z tréninku.

Jak těžké je motivovat mužstvo do maximální tréninkové práce, když stále není jasné, kdy a zda vůbec MSFL na jaře začne?

Jsme Baník Ostrava, takže o nějakém hledání motivace bychom se vůbec neměli bavit. Ta by měla být automatická. Ale člověk samozřejmě není stroj a podvědomí pracuje. A když se neustále připravujete na něco, o čem nevíte, kdy to přijde, není úplně jednoduché to maximální odhodlání udržet. Je na nás trenérech, abychom tréninkový program naplánovali tak, aby kluky každý trénink bavil. A zároveň, aby se neustále posunovali. Protože o to nám především jde. Chceme být co nejlépe připraveni na okamžik, kdy se dozvíme, že soutěž začne.

Jak na to?

Především musíme vědět, co je cílem naší práce, v čem konkrétně se chceme posunovat, jakými nácviky toho dosáhnout, a pak jde o to ty nácviky implementovat do her, které kluky baví a motivují. Samozřejmě by bylo dobré, kdybychom mohli odehrát nějaké další přípravné zápasy. V těch, které jsme proti druholigovým soupeřům odehráli, jsme podali výkony, s nimiž jsem mohl být spokojen.

Kádr doznal celé řady změn…

Ano. Opustili jej někteří hráči, kteří už v mužstvu působili delší čas. Michal Velner a Dominik Hasala se nejspíš objeví v některém z okolních klubů, angažmá si hledá Dominik Žák, do Teplic odešel Martin Macej, odešel i brankář Martin Jílovec a na hostování do druholigového Vyšehradu zamířil Samuel Kulig.

Kdo kádr doplnil?

Vesměs hráči z devatenáctky, Jmenujme Filipa Zouhara, Filipa Sotorníka, Jardu Harušťáka, Daniela Šmigu, Sebastiana Boháče, nebo gólmana Dominika Matěje. A přibyl také Yira Collins Sor.

U toho se zastavme, ten je v Baníku nováčkem. Čím vás zaujal?

Je to dvacetiletý kluk z Nigérie, který má velmi zajímavý potenciál a rozhodně stojí za to s ním pracovat. Je extrémně rychlý. Umí to s míčem a má čich na góly. To jsou velmi zajímavé vlohy. Na to ostatním teď budeme pracovat. Je na nás udělat maximum pro to, aby se z tohoto talentovaného kluka stal zajímavý hráč pro ligový tým.

15
Patrick
Kpozo
29
Ladislav
Takács
28
Filip
Kubala
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
5
Jiří
Boula
19
David
Lischka
13
Samuel
Grygar
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
12
Tomáš
Rigo
35
Jakub
Markovič
21
Jiří
Klíma
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
11
Eldar
Šehić
7
Karel
Pojezný
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
4
Robert
Mišković
0
Paixao da Silva
Ewerton