st 10.2.2021
Juniorka aktuality

Ondřej Smetana: Yira Sor má potenciál

Stále ve fázi přípravy na jarní část sezony se nachází třetiligová rezerva Baníku. Tým trenéra Ondřeje Smetany zatím stále neví, kdy se jejich soutěž, která zatím nedospěla ani do své poloviny, na jaře zase rozehraje. Chce být ale maximálně připraven na okamžik, až se tak stane. Pro Ondřeje Smetanu a jeho realizační tým náročný úkol. Udržet mužstvo při neustálé radosti z tréninku.

Jak těžké je motivovat mužstvo do maximální tréninkové práce, když stále není jasné, kdy a zda vůbec MSFL na jaře začne?

Jsme Baník Ostrava, takže o nějakém hledání motivace bychom se vůbec neměli bavit. Ta by měla být automatická. Ale člověk samozřejmě není stroj a podvědomí pracuje. A když se neustále připravujete na něco, o čem nevíte, kdy to přijde, není úplně jednoduché to maximální odhodlání udržet. Je na nás trenérech, abychom tréninkový program naplánovali tak, aby kluky každý trénink bavil. A zároveň, aby se neustále posunovali. Protože o to nám především jde. Chceme být co nejlépe připraveni na okamžik, kdy se dozvíme, že soutěž začne.

Jak na to?

Především musíme vědět, co je cílem naší práce, v čem konkrétně se chceme posunovat, jakými nácviky toho dosáhnout, a pak jde o to ty nácviky implementovat do her, které kluky baví a motivují. Samozřejmě by bylo dobré, kdybychom mohli odehrát nějaké další přípravné zápasy. V těch, které jsme proti druholigovým soupeřům odehráli, jsme podali výkony, s nimiž jsem mohl být spokojen.

Kádr doznal celé řady změn…

Ano. Opustili jej někteří hráči, kteří už v mužstvu působili delší čas. Michal Velner a Dominik Hasala se nejspíš objeví v některém z okolních klubů, angažmá si hledá Dominik Žák, do Teplic odešel Martin Macej, odešel i brankář Martin Jílovec a na hostování do druholigového Vyšehradu zamířil Samuel Kulig.

Kdo kádr doplnil?

Vesměs hráči z devatenáctky, Jmenujme Filipa Zouhara, Filipa Sotorníka, Jardu Harušťáka, Daniela Šmigu, Sebastiana Boháče, nebo gólmana Dominika Matěje. A přibyl také Yira Collins Sor.

U toho se zastavme, ten je v Baníku nováčkem. Čím vás zaujal?

Je to dvacetiletý kluk z Nigérie, který má velmi zajímavý potenciál a rozhodně stojí za to s ním pracovat. Je extrémně rychlý. Umí to s míčem a má čich na góly. To jsou velmi zajímavé vlohy. Na to ostatním teď budeme pracovat. Je na nás udělat maximum pro to, aby se z tohoto talentovaného kluka stal zajímavý hráč pro ligový tým.

20
Abdullahi
Tanko
22
Filip
Kaloč
37
Matej
Madleňák
70
David
Fadairo
35
Jakub
Markovič
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula
4
Robert
Mišković
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
32
Paixao da Silva
Ewerton
30
Jiří
Letáček
15
Patrick
Kpozo
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
13
Samuel
Grygar
29
Ladislav
Takács
26
Filip
Blažek
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
10
Matěj
Šín
6
Daniel
Tetour