ne 28.2.2021
A-tým

Ondřej Smetana: Mužstvo má potenciál

V minulých měsících se mu povedlo vytáhnout herně i výsledkově do vyšších pater B-tým Baníku. Teď stojí před trenérem Ondřejem Smetanou podobný úkol. Ovšem na lavičce A-týmu, jíž nyní po odchodu trenéra Luboše Kozla spolu se svými asistenty Václavem Daňkem, Ivo Stašem a Janem Baránkem mladším velí. O této misi jsme si s Ondřejem Smetanou krátce popovídali.

Jak jste informaci, že jste pověřen vedením A-týmu, přijal?

Pokorně a zároveň zodpovědně. Jsem rád za důvěru, kterou mi tím vedení klubu dalo najevo. Určitě k této výzvě nechci přistoupit s myšlenkami, že dojedeme sezonu, a pak se uvidí.

Jak tedy?

Maximálně zodpovědně. Jde samozřejmě o to dostat mužstvo nahoru. I po psychické stránce. A ruku v ruce s tím se budeme snažit co nejvíce pracovat na herním zlepšení každého jednotlivého hráče. Na každém tréninku. To je cesta, kterou se chceme vydat.

Co o současném týmu soudíte?

Práci s ním teprve začnu, takže do podrobnějších věcí se pouštět zatím nebudu. V každém případě je to mužstvo, které má potenciál. Stejně tak jsem přesvědčen, že budeme mít v práci po trenéru Kozlovi na co navázat. Myslím si, že tady odvedl kus práce. S některými hráči si ale naopak budeme muset o práci, kterou momentálně v Baníku odvádějí, promluvit. I to bude součástí cesty, po které se chceme od prvního tréninku vydat. Myslím si, že tohle mužstvo má na to, aby hrálo dobrý a atraktivní fotbal.

13
Ondřej
Kukučka
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
14
Pepe
Mena
77
Gigli
Ndefe
18
Tomáš
Zajíc
15
Patrizio
Stronati
8
Jakub
Drozd
30
Viktor
Budinský
5
Adam
Jánoš
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
1
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanovič
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour