ne 5.12.2021
A-tým

Ondřej Smetana: Dobrý výkon i výsledek

Vysoké vítězství nad Českými Budějovicemi přineslo uklidnění. Fanoušci odcházeli ze stadionu spokojeni. Trenér Ondřej Smetana měl po utkání výhrady k tomu, že tým nepokračoval po přestávce ve stejném tempu. Jinak byl ale také on spokojen.

Vaše hodnocení zápasu?

Jsem rád, že jsme do toho utkání vstoupili, jak jsme si naplánovali. Jak budeme chtít bránit a jak hrát do ofenzivy. Dostávali jsme soupeře pod tlak, i když jsme na něj čekali v tom středním bloku a počkali jsme si na ně, a taky když jsme na jejich defenzivní čtyřku vytvářeli tlak. Vycházel nám i postupný útok. Chtěli jsme si otevřít prostor přes strany, Carlos de Azevedo a David Buchta nabíhali dobře do meziprostorů. Hráli jsme rychle a jsem rád, že jsme navázali na výkony z těch nedávných těžkých zápasů, které jsme hráli doma, a že jsme k tomu přidali i ten výsledek. To bylo strašně důležité.

Ve druhém poločase tempo trochu opadlo. Bylo vůbec možné pokračovat ve stejné intenzitě?

Ve druhém poločase jsme ve stejné intenzitě bohužel nepracovali. Nehráli jsme tak rychle a nepřidali jsme dříve ten čtvrtý gól, který by definitivně rozhodl. To je škoda, šance tam na to byly, hlavně ta velká, kterou měl Laco Almási. Trochu zbytečně jsme si ho zkomplikovali, za stavu 3:1 se soupeř dostal do nebezpečné situace. Ale jsem rád, že jsme to zvládli výsledkem i výkonem.

Co říkáte na gól Jiřího Fleišmana, který se trefil z přímého kopu téměř od koncové čáry?

Risknul to, byl odvážný a za to byl odměněn. Je to tak kvalitní a zkušený hráč, že to vyhodnotil a s jeho kopací technikou to provedl skvěle a brankáře nachytal.

Baník se prosazoval po krajích, ale zejména po pravé straně. Byl to záměr, nebo to vyplynulo z toho, jak České Budějovice bránily?

Soupeř nás na té naší pravé straně trochu víc nechal. Věděli jsme, že pokud bude soupeř napadat tak, jako v posledních zápasech, pokud to rychle přehrajeme, budeme mít na stranách prostor. K tomu jsme potřebovali, aby ta ofenzivní čtyřka společně s Tetym dobře pracovala, aby fungovala součinnost, a tím aby se nám ty prostory otevíraly. A to fungovalo dobře. Pomáhalo nám, že i míče od stoperů byly přesné. Co nás v minulých zápasech trochu limitovalo, tak dnes fungovalo dobře. Pomohla nám i křídla a díky tomu všemu jsme ten postupný útok měli mnohem kvalitnější.

16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
32
Lukáš
Budínský
19
David
Lischka
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
1
Martin
Hrubý
3
Muhammed
Sanneh
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
20
Jakub
Pokorný
14
Petr
Jaroň
26
Muhamed
Tijani
13
Daniel
Smékal
25
Jiří
Fleišman
99
Ladislav
Almási
4
Martin
Chlumecký
6
Daniel
Tetour
33
Eldar
Šehić
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych