FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Šašinka si podal Švýcary

20.11.2018 | Redakce

Útočník Ondřej Šašinka se pasoval do role hlavního hrdiny pondělního utkání české dvacítky proti Švýcarsku. Odchovanec Baníku se v Brně v rámci Under 20 Elite Tournament trefil do soupeřovy sítě během úvodních sedmi minut dvakrát a jeho góly rozhodly o vůbec prvním vítězství české reprezentace v rámci soutěže. Helvétský kříž v závěru už jen snížil na 1:2.

Vedle Ondřeje Šašinky se v základní sestavě trenéra Karla Krejčího objevil i druhý baníkovec Denis Granečný a ostravská souhra vynesla Čechům vedení už po čtyřech minutách: centr Granečného z levého křídla gólman s námahou odvrátil pouze k Šašinkovi, který vyražený balon velmi pohotově uklidil z hranice šestnáctky do sítě. O tři minuty poté už to bylo 2:0, když baníkovský útočník z malého vápna pravačkou zvedl pod břevno střílenou přihrávku Sadílka.

„Obě to byly pěkné akce, já jsem to jen zakončil. Beru to jako kolektivní dílo. Podali jsme skvělý týmový výkon a chtěli jsme poslední zápas tohoto roku zakončit výhrou, což se i povedlo. Hlavně první poločas měl podle mě z naší strany dobré parametry. Takže můžeme být spokojeni a určitě je to příslib pro jaro,“ řekl Ondřej Šašinka, který se s třemi trefami zařadil do širšího čela průběžné tabulky kanonýrů. Stejný počet gólů má na kontě ještě dalších šest hráčů.

Oba baníkovci ze hřiště odešli společně v 76. minutě a i bez nich dvacítka uhájila tři body, díky kterým se z posledního osmého místa vyhoupla na šestou příčku. Dnes už se v Ostravě opět zapojí do přípravy s mužstvem.

Výsledek:

ČR U20 - Švýcarsko U20 2:1 (2:0)

Branky: 4. a 7. Šašinka - 90. Zumberi

Foto: fotbal.cz

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA