st 14.10.2020
A-tým

Ondřej Šašinka posunul Česko blíž k postupu

Odehrál celých devadesát minut, podal zajímavý výkon a hlavně: vstřelil gól, jímž rozhodl o velmi důležitém vítězství. Ondřej Šašinka zkrátka sehrál v úterním kvalifikačním utkání české jedenadvacítky v Litvě (Česko vyhrálo 1:0) klíčovou roli.

Nejdůležitější moment v utkání, v němž Ondřej Šašinka sehrál hlavní úlohu, přišel ve 22. minutě. Český tým měl na litevské polovině možnost vhazovat, situace vyústila v zajímavý centr Pavla Buchy, na který si naskočil právě útočník Baníku. A ukázkovou hlavičkou vyřadil litevského gólmana Krapikase, hlavní hvězdu svého týmu, úplně ze hry. Krapikas neměl nejmenší šanci. "Byl to od Buchiče krásný centr, trochu jsem si odskočil od stoperů, spadlo mi to na hlavu a snažil jsem se to umístit," líčil střelec utkání, jak rozhodující okamžik vnímal.

Způsob, jakým Ondřej Šašinka situaci zakončil, nadchnul bývalého zkušeného fotbalistu Josefa Němce, jenž utkání spolukomentoval. "Tomu nelze nic vytknout. Našel si prostor, našel si balon, fantastický timing, navíc se musel k letícímu míči dostat vysoko. Paráda," nešetřil Josef Němec v přímém přenosu České televize superlativy.

A nemuselo zůstat jen u jedné trefy. O chvíli později dohnal Ondřej Šašinka u vzdálenější tyče centr Denise Granečného a hlavou jen těsně minul. A ve druhém poločase chytil jeho ošidnou střelu gólman Krapikas.

V závěru vypomáhal Ondřej Šašinka i defenzivě, která nakonec čisté konto i díky zákroku gólmana Jedličky v poslední minutě uhájila. A česká jedenadvacítka má tím pádem stále velkou naději na postup na EURO. Musí teď ale zvládnout listopadový duel v Řecku. "Musíme teď ukázat, jak jsme na tom týmově. Já myslím, že dobře. Jsme dost silní na to, abychom na EURO postoupili. Už jsme toho spolu zvládli hodně," dodal útočník Baníku.