út 31.1.2017
A-tým

Ondřej Šašinka odchází na hostování do Senice

Útočník Ondřej Šašinka odehraje jaro ve slovenské nejvyšší soutěži v týmu FK Senica. Baník dnes podepsal svému mládežnickému reprezentantovi hostování do konce sezony bez opce. Hráč, který je na Bazalech pod dlouhodobou smlouvou, se do kádru Baníku vrátí zase v létě na začátek přípravy.

Jarní část slovenské ligy je atypická tím, že po odstoupení Spartaku Myjava z ní nikdo nesestoupí. Senica tak i na desátém místě tabulky může hrát bez existenčních tlaků.

To je jeden z předpokladů, že by mohl nastupovat pravidelněji, než by tomu teď bylo u nás. Je reálná šance, že bude hrát pravidelně první ligu, což mu může hrozně moc dát. Kdybychom nebyli přesvědčeni o správnosti tohoto kroku, tak ho neděláme. Ondra patří k naším nejvýraznějším talentům a hostování v Senici by mu mělo v rozvoji jednoznačně prospět,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Osmnáctiletý útočník, který v létě prodloužil kontrakt na Bazalech o čtyři roky, se v senické ofenzívě sejde se svým spoluhráčem z české reprezentační devatenáctky Danielem Turynou, jenž na Záhorí hostuje ze Sparty. 

Pro hráče by to hostování mělo být jednoznačně přínosné. Měl by tam odehrát více zápasů, než by momentálně odehrál u nás, a dá mu to nepochybně i daleko víc než třeba zápasy v dorostenecké lize. Věříme, že v létě do přípravy se nám už vrátí jako zkušenější a vyhranější fotbalista,“ řekl Dušan Vrťo.

7
Ondřej
Chvěja
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
8
Jaroslav
Harušťák
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
21
Jiří
Klíma
23
Jaroslav
Svozil
24
Jan
Juroška
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč