FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Šašinka odchází na hostování do Senice

31.01.2017 | Redakce

Útočník Ondřej Šašinka odehraje jaro ve slovenské nejvyšší soutěži v týmu FK Senica. Baník dnes podepsal svému mládežnickému reprezentantovi hostování do konce sezony bez opce. Hráč, který je na Bazalech pod dlouhodobou smlouvou, se do kádru Baníku vrátí zase v létě na začátek přípravy.

Jarní část slovenské ligy je atypická tím, že po odstoupení Spartaku Myjava z ní nikdo nesestoupí. Senica tak i na desátém místě tabulky může hrát bez existenčních tlaků.

To je jeden z předpokladů, že by mohl nastupovat pravidelněji, než by tomu teď bylo u nás. Je reálná šance, že bude hrát pravidelně první ligu, což mu může hrozně moc dát. Kdybychom nebyli přesvědčeni o správnosti tohoto kroku, tak ho neděláme. Ondra patří k naším nejvýraznějším talentům a hostování v Senici by mu mělo v rozvoji jednoznačně prospět,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Osmnáctiletý útočník, který v létě prodloužil kontrakt na Bazalech o čtyři roky, se v senické ofenzívě sejde se svým spoluhráčem z české reprezentační devatenáctky Danielem Turynou, jenž na Záhorí hostuje ze Sparty. 

Pro hráče by to hostování mělo být jednoznačně přínosné. Měl by tam odehrát více zápasů, než by momentálně odehrál u nás, a dá mu to nepochybně i daleko víc než třeba zápasy v dorostenecké lize. Věříme, že v létě do přípravy se nám už vrátí jako zkušenější a vyhranější fotbalista,“ řekl Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA