FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Šašinka nejlepším střelcem soustředění U21

26.03.2019 | Redakce

Dva odehrané zápasy, tři vstřelené góly. Touto parádní bilancí se může po herním soustředění reprezentace U21 ve Španělsku pochlubit její člen Ondřej Šašinka. Útočník Baníku se nejdříve jedním gólem postaral o remízu 1:1 s Islandem. Načež dvěma trefami pomohl k vysoké výhře 4:0 nad silnou dvacítkou Mexika.

„Jsem samozřejmě moc rád, že jsem se takhle střelecky prosadil. Ale za důležitější považuju, že jsem toho tolik odehrál,“ pověděl útočník Baníku, který do utkání s Islandem naskočil v 67. minutě a stihl vstřelit vyrovnávací gól. Po rohovém kopu zahraném nakrátko jej v šestnáctce přesně našel spoluhráč Vaníček a Ondřej Šašinka levačkou překonal islandského gólmana. Měl ještě jednu šanci, hlavičkou ale minul.

Vysoké vítězství Čechů nad Mexikem, které se zrodilo v závěrečné fázi španělského soustředění, zaujalo. Před utkáním byli za favority považování Středoameričané. „A taky byli dvacet minut lepším týmem. Skoro nám nepůjčili míč,“ řekl Ondřej Šašinka, který tentokrát nastoupil od první minuty. „Až když se jim vyfauloval jeden jejich hráč, dostali jsme se do hry a byli jsme pak už lepší,“ dodal ostravský útočník, který dvě minuty před poločasem otevřel skóre. Z penalty. „Měl jsem štěstí. Gólmanovi to šlo pod rukou,“ přiznal útočník Baníku.

Krátce po přestávce zvýšil na 2:0. „Trefil jsem to na zadní tyč,“ líčil, jak docílil své třetí trefy v rámci soustředění ve Španělsku, jehož se zúčastnil také Denis Granečný. „Jak říkám, jsem hlavně rád, že jsem dostal prostor,“ zopakoval ostravský forvard, jehož v zimním období přibrzdilo zranění, které si přivodil na herním soustředění v Turecku. „Ty góly, které jsem ve Španělsku dal, bych asi vyměnil za góly v Baníku. Přeju si, abych si něco z toho, co se mi teď v reprezentaci podařilo, do Baníku přenesl. Každý gól posílí sebevědomí. A i když v klubu je to jiné než tady v jedenadvacítce, věřím, že to nějak zafunguje,“ uzavřel Ondřej Šašinka, který je s týmem stále ještě ve Španělsku. Na tréninku Baníku by se měl poprvé objevit ve středu.  

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA