st 18.11.2020
Aktuální zprávy

Ondřej Šašinka a spol. postoupili na EURO

Česká jednadvacítka postoupila na finálový turnaj mistrovství Evropy. Na závěrečný turnaj ve Slovinsku a Maďarsku se tak teoreticky může těšit i útočník Ondřej Šašinka, který se v uplynulém kvalifikačním cyklu spolupodílel na prvenství „lvíčat“ ve své skupině dvěma góly.

Češi už neměli postup na šampionát ve své moci. Ale poté, co splnili základní předpoklad a vyhráli v Řecku, jim pomohli právě Řekové, kteří v posledním klání v úterý porazili přímého konkurenta Čechů Skotsko 1:0.

„Věřil jsem, že Skotsko může v Řecku ztratit, že Řecko doma dvakrát po sobě neprohraje. Fandili jsme na dálku a vyšlo to. Je to velký úspěch,“ usmál se Ondřej Šašinka.

Účast na EURU jednadvacítek by pro něj měla být vrcholem jeho mládežnické kariéry, v národních týmech je od svých patnácti let a s devatenáctkou na ME v Gruzii v roce 2017 vybojoval bronz.

„Je to ještě daleko, stát se může za půl roku ledacos, samozřejmě bych si tam ale rád zahrál. Mistrovství Evropy jednadvacítek je, když nepočítám áčko, opravdu nejvíc, co můžete na mládežnické úrovni dosáhnout. Věřím, že tenhle tým tam není bez šancí,“ prohlásil útočník Baníku.

Česká jednadvacítka se zúčastní mistrovství Evropy po čtyřech letech. Baník měl naposledy svého hráče – gólmana Jiřího Pavlenku - na šampionátu v roce 2015 v České republice. O čtyři roky dříve startoval na EURU U21 v Dánsku jako hráč Baníku Radim Řezník.

21
Jiří
Klíma
7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
30
Viktor
Budinský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
25
Jiří
Fleišman
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
4
Yira
Sor
24
Jan
Juroška
17
Muhammed
Sanneh
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
18
Tomáš
Zajíc