st 18.11.2020
Aktuální zprávy

Ondřej Šašinka a spol. postoupili na EURO

Česká jednadvacítka postoupila na finálový turnaj mistrovství Evropy. Na závěrečný turnaj ve Slovinsku a Maďarsku se tak teoreticky může těšit i útočník Ondřej Šašinka, který se v uplynulém kvalifikačním cyklu spolupodílel na prvenství „lvíčat“ ve své skupině dvěma góly.

Češi už neměli postup na šampionát ve své moci. Ale poté, co splnili základní předpoklad a vyhráli v Řecku, jim pomohli právě Řekové, kteří v posledním klání v úterý porazili přímého konkurenta Čechů Skotsko 1:0.

„Věřil jsem, že Skotsko může v Řecku ztratit, že Řecko doma dvakrát po sobě neprohraje. Fandili jsme na dálku a vyšlo to. Je to velký úspěch,“ usmál se Ondřej Šašinka.

Účast na EURU jednadvacítek by pro něj měla být vrcholem jeho mládežnické kariéry, v národních týmech je od svých patnácti let a s devatenáctkou na ME v Gruzii v roce 2017 vybojoval bronz.

„Je to ještě daleko, stát se může za půl roku ledacos, samozřejmě bych si tam ale rád zahrál. Mistrovství Evropy jednadvacítek je, když nepočítám áčko, opravdu nejvíc, co můžete na mládežnické úrovni dosáhnout. Věřím, že tenhle tým tam není bez šancí,“ prohlásil útočník Baníku.

Česká jednadvacítka se zúčastní mistrovství Evropy po čtyřech letech. Baník měl naposledy svého hráče – gólmana Jiřího Pavlenku - na šampionátu v roce 2015 v České republice. O čtyři roky dříve startoval na EURU U21 v Dánsku jako hráč Baníku Radim Řezník.

99
Ladislav
Almási
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
30
Jiří
Letáček
26
Muhamed
Tijani
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
4
Martin
Chlumecký
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
29
Ladislav
Takács
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
32
Lukáš
Budínský
7
Karel
Pojezný
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
1
Martin
Hrubý
33
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych