st 18.11.2020
Aktuální zprávy

Ondřej Šašinka a spol. postoupili na EURO

Česká jednadvacítka postoupila na finálový turnaj mistrovství Evropy. Na závěrečný turnaj ve Slovinsku a Maďarsku se tak teoreticky může těšit i útočník Ondřej Šašinka, který se v uplynulém kvalifikačním cyklu spolupodílel na prvenství „lvíčat“ ve své skupině dvěma góly.

Češi už neměli postup na šampionát ve své moci. Ale poté, co splnili základní předpoklad a vyhráli v Řecku, jim pomohli právě Řekové, kteří v posledním klání v úterý porazili přímého konkurenta Čechů Skotsko 1:0.

„Věřil jsem, že Skotsko může v Řecku ztratit, že Řecko doma dvakrát po sobě neprohraje. Fandili jsme na dálku a vyšlo to. Je to velký úspěch,“ usmál se Ondřej Šašinka.

Účast na EURU jednadvacítek by pro něj měla být vrcholem jeho mládežnické kariéry, v národních týmech je od svých patnácti let a s devatenáctkou na ME v Gruzii v roce 2017 vybojoval bronz.

„Je to ještě daleko, stát se může za půl roku ledacos, samozřejmě bych si tam ale rád zahrál. Mistrovství Evropy jednadvacítek je, když nepočítám áčko, opravdu nejvíc, co můžete na mládežnické úrovni dosáhnout. Věřím, že tenhle tým tam není bez šancí,“ prohlásil útočník Baníku.

Česká jednadvacítka se zúčastní mistrovství Evropy po čtyřech letech. Baník měl naposledy svého hráče – gólmana Jiřího Pavlenku - na šampionátu v roce 2015 v České republice. O čtyři roky dříve startoval na EURU U21 v Dánsku jako hráč Baníku Radim Řezník.

19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
20
Abdullahi
Tanko
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
26
Filip
Blažek
10
Matěj
Šín
15
Patrick
Kpozo
1
Martin
Hrubý
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
70
David
Fadairo
7
Karel
Pojezný
35
Jakub
Markovič
17
Michal
Frydrych
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
37
Matej
Madleňák
32
Paixao da Silva
Ewerton
12
Tomáš
Rigo
5
Jiří
Boula