po 17.2.2020
A-tým

Ondřej Šašinka: Viděl jsem, že nedostaneme gól!

Na utkání na Slovácku se moc těšil. Byla o tom ostatně před zápasem řeč. Že Ondřej Šašinka strávil v týmu Slovácka podzimní část sezony, je veskrze známou věcí. O to víc si přál v sobotu uspět. Přání se mu splnilo. Baník vyhrál 1:0 a Ondřej Šašinka tomu svým výkonem pomohl.

Gól sice nedal, to za něj obstaral Jakub Pokorný, vidět ale byl. Právě Ondřej Šašinka vyslal v utkání vůbec první střelu na branku. O chvíli později zaujal, když rozjížděl velmi nadějný brejk a donutil domácího Reinberka k ostrému zákroku. Reinberk musel zatáhnout za brzdu, Ondřeje Šašinku doslova sestřelil a viděl za to žlutou kartu. Také ve druhém poločase dřel a přihrávce, kterou chtěl vyslat Martina Filla do gólové pozice, scházelo velmi málo. Odehrál téměř celý zápas, minutu před koncem jej trenér Luboš Kozel vystřídal. Radost z vítězství měl stejně velkou, jako jeho spoluhráči. 

"Bylo to velice těžké utkání. Slovácko hraje takový bojovný fotbal. My do toho šli s tím, že oni spíš musí. Oni musí vyhrát, protože chtějí do šestky. Ale přijeli jsme si pro tři body a to nám vyšlo," netajil se po utkání spokojeností. 

Ondřej Šašinka stejně jako jeho spoluhráči i diváci vnímal, že Baníku se velmi vydařil vstup do utkání. V tom smyslu, že očekávaný tlak domácích se nekonal. Rozbil se na aktivní defenzivě Baníku.

"Chtěli jsme si dát pozor na prvních dvacet minut. To nám vyšlo," podotkl Ondřej Šašinka. Když se Baníku povedlo očekávaný nápor Slovácka zcela otupit, přišla šance udeřit. "V šatně jsme si řekli: ještě víc, ještě víc! A pak to tak bylo. Dali jsme krásný gól a máme strašně cenné tři body," komentoval Ondřej Šašinka vývoj zápasu.

"Měli jsme další šance, Matouš Trmal Slovácko v brance skvěle podržel. Oni měli taky nějaké šance, ale ne stoprocentní. Naše defenziva byla výborná. Když jsem to viděl, říkal jsem si, že nedostaneme gól.  Celá obrana jezdila. Takový Filous, já když ho vidím, to je neskutečné. Říkal jsem si, kde on to v sobě bere," chrlil ze sebe Ondřej Šašinka superlativy.

Vítězství v prvním utkání jarní části sezony zvedne náladu.

"Ten týden před příštím zápasem teď bude lepší, než kdybychom prohráli. Bude uvolněnější," dodal ještě útočník Baníku před blížícím se pondělním duelem s Jabloncem.


20
Jakub
Pokorný
1
Radovan
Murin
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
7
Martin
Fillo
24
Jan
Juroška
30
Viktor
Budinský
14
Pepe
Mena
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
77
Gigli
Ndefe
13
Ondřej
Kukučka
15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jakub
Drozd
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
31
Ondřej
Šašinka