FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Šašinka: Ukázali jsme srdce

04.04.2019 | Redakce

Stal se esem kouče Bohumila Páníka. Útočník Ondřej Šašinka odehrál druhou hodinu pohárového čtvrtfinále proti Liberci a rozsekl ho krásnou trefou na 2:1. „Řekl jsem si, že si tentokrát při tom rohu trochu počkám a naštěstí se to ke mně odrazilo. Balon jsme si zpracoval a pak jsem to nějak trefil. Jsem rád, že to spadlo do branky,“ popisoval šťastný střelec.

Jak cenné to je vítězství v současné situaci?

O tom se asi nemusíme dlouze bavit. Zase jsme ukázali to baníkovské srdíčko, ale musíme takhle pokračovat i v dalších zápasech. Pomůže nám to určitě i dál. Doufám, že nás to vítězství nakopne. Odbojovali jsme to a výsledek se dostavil.

Kouč Páník vám údajně v kabině musel ukázat tabulku posledních pěti kol, aby vás namotivoval.

Přesně tak. Ukazoval nám ji a nebyl to příjemný pohled. Ale zabralo to. Doufám, že jsme si to vzali k srdci a nakopne nás to i do dalších zápasů. Ukázali jsme, že umíme hrát fotbal, že umíme hrát srdcem. Jen tak dále!
Jak náročné bude po 120 minutách zregenerovat do nedělního zápasu?

I Teplice odehrály v poháru prodloužení proti Spartě. Budeme na tom oba týmy podobně. Já si myslím, že jsme dobře kondičně připraveni. Síly nám to určitě vzalo, ale zregenerujeme a půjdeme na Teplice. 

Těší vás, že jste si střeleckou formu z reprezentační jednadvacítky přenesl i do klubu?

Kdo by nebyl. Určitě jsem rád, že mi to tam spadlo, ale byl bych rád, kdyby se mi střelecky dařilo i nějak dlouhodoběji. Budu se dále snažit vybojovat si místo v sestavě.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA