po 13.1.2020
A-tým

Ondřej Šašinka: Cítím se jako úplně jiný hráč

Všimli jste si? Když trenér Luboš Kozel v minulých dnech vypočítával, kdo mu v týmu stále ještě chybí, vždy zmínil i Ondřeje Šašinku. Signalizoval tím jednoznačně, že s útočníkem, který na podzim úspěšně působil ve Slovácku, pro přípravné období počítá stejně jako s kterýmkoliv jiným hráčem. Ondřeje Šašinku přibrzdilo zranění, ale v pondělí dopoledne se dočkal a poprvé si s týmem zatrénoval.

Máte za sebou první trénink v Baníku po návratu ze Slovácka. Jak jste se cítil?

Velmi dobře. Vrátil jsem se domů a cítím se zkušenější. Angažmá na Slovácku mi hodně dalo. Měl jsem velké herní vytížení, a to bylo pro mě to nejdůležitější. Cítím to tak, že se vracím jako úplně jiný hráč. A teď budu bojovat o to, abych se dostal do sestavy Baníku.

Takže berete podzimní angažmá na Slovácku, během něhož jste nastřílel pět ligových branek, jako velký posun kupředu…

Určitě ano. Už v průběhu podzimu jsem se s přibývajícím časem cítil na hřišti úplně jinak, protože jsem pořád hrál. Začal jsem si pak i dovolovat věci, které v sobě mám, ale nikdy jsem se třeba neodhodlal je na hřišti zkusit, protože mi chyběla vyhranost a sebevědomí. Vážně se teď cítím úplně jinak.

Jak se vám líbí v tréninkovém centru na Bazalech?

Líbí. To tréninkové centrum, které tu teď je, má takovou zvláštně nabíjející atmosféru. Přijde mi, jako kdyby to prostředí, které tady je, samo o sobě motivovalo k práci. Já nevím, jak bych to řekl, mám za sebou teprve první trénink, ale cítil jsem nejen na sobě, ale na všech hráčích velkou chuť do práce a mám pocit, jako kdyby tomu pomáhalo i to fotbalové prostředí, které tady teď je.

Jak se změnila atmosféra v týmu s příchodem trenéra Luboše Kozla?

Bavíme se teď, kdy skončil první pondělní trénink, ten byl navíc bez balonu, takže moc toho zatím říct nemůžu. Ale platí asi to, co jsem říkal před chvílí o tom prostředí a chuti do práce. Samozřejmě že i nový trenér na tom má svůj podíl, protože se před ním každý chce ukázat. Prostě můj nejsilnější dojem po tom prvním tréninku je právě ta velká chuť do práce.

Věříte, že na jaře už zůstanete v Baníku?

To samozřejmě záleží na trenérovi. Bude na mně, abych ukázal a přesvědčil ho, že mám na to tady zůstat.

5
Adam
Jánoš
18
Tomáš
Zajíc
15
Patrizio
Stronati
21
Daniel
Holzer
11
Nemanja
Kuzmanovič
31
Ondřej
Šašinka
7
Martin
Fillo
25
Jiří
Fleišman
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour