út 13.6.2017
Aktuální zprávy

Ondřej Chvěja: Tým má na medaili!

Hned tři baníkovci mají velmi reálnou šanci startovat na finálovém turnaji mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Gruzii. Ondřej Šašinka, Denis Granečný a Ondřej Chvěja se vrátili ze závěrečné generálky na turnaji ve francouzském Toulonu s přesvědčením, že mužstvo může mířit na šampionátu hodně vysoko.

„Já si myslím, že ten tým může klidně útočit na medaili. Je to rozhodně v jeho silách,“ řekl záložník Ondřej Chvěja, který v Toulonu musel závěr turnaje vynechat kvůli zánětu průdušek a v tomto týdnu ještě dobírá antibiotika.

Trio mladých hráčů Baníku se svými dlouhodobě stabilními výkony zařadilo mezi pilíře výběru kouče Jana Suchopárka. Hlavně úvodní zápas skupiny proti Skotsku se jim povedl na jedničku a i díky brance kapitána Ondřeje Šašinky a gólu a asistenci Ondřeje Chvěji slavili výhru 3:2.

„I když nakonec jsme skončili čtvrtí, odehráli jsme to dobře. Startovaly tam i některé starší týmy a já osobně jsem nečekal, že budeme tak vysoko. Probojovali jsme se ze základní skupiny do semifinále, a když jsem to mužstvo viděl, myslel jsem si, že to můžeme klidně vyhrát celé. Ale v semifinále proti Pobřeží slonoviny jsme neproměnili šance a proti Skotsku o třetí místo už na nás byla vidět únava,“ sesumíroval české vystoupení Ondřej Chvěja, který poslední dva zápasy kvůli nemoci sledoval jen z civilu.

Češi v Toulonu remizovali i s o rok starší reprezentací Brazílie, kterou tímto výsledkem poslali předčasně domů. „Brazilci byli z těch týmů ale asi nejlepší. Těžko se jim odebíral balon a byli hodně dobře ve hře jeden na jednoho,“ uznal Ondřej Chvěja.

Trenér Suchopárek finální nominaci na šampionát teprve zveřejní, ale všichni tři baníkovci mají vysokou šanci, že do Gruzie pojedou. V základní skupině narazí na Švédsko, Portugalsko a domácí Gruzínce. „Já si myslím, že ten mančaft to je schopný vyhrát. Opravdu! Ale kolikrát rozhodují maličkosti, štěstí, týmy jsou dost vyrovnané. Myslím, že se to bude hodně odvíjet od výsledku prvního zápasu se Švédskem. Kdybychom to zvládli, mohlo by to být dobré. Já tomu věřím,“ zakončil Ondřej Chvěja.

Češi v Toulonu:

Skotsko 3:2 (gól Šašinka a Chvěja)

Indonésie 2:0 (gól Šašinka)

Brazílie 0:0

Pobřeží Slonoviny 0:2

Skotsko 0:3

11
Nemanja
Kuzmanovič
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
2
Muhamed
Tijani
21
Daniel
Holzer
6
Daniel
Tetour
31
Ondřej
Šašinka
33
Roman
Potočný
7
Martin
Fillo
5
Adam
Jánoš