FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Ondřej Chvěja: Tak rychlý hattrick jsem ještě nedal

27.08.2018 | Redakce, foto: Iva Chohan

Řadě fanoušků to jistě neuniklo. Ondřej Chvěja dal v nedělním utkání juniorky proti Třinci čtyři góly. Dokonce za úvodních sedmnáct minut stihl nastřílet čistý hattrick. „Takový zápas člověk hraje jednou za čas,“ usmál se odchovanec Baníku, který navíc už v minulém kole ve Zlíně jako střídající hráč skóroval dvakrát a během týdne si tak připsal šest přesných tref v juniorské lize.

Po utkání s Třincem se nabízí otázka: dal jste vůbec někdy v soutěžním utkání čtyři góly?

Ale jo. Mohlo to být někdy v mladším dorostu, přesně si nepamatuju. Mezi muži samozřejmě ne. V těch vyšších kategoriích už to tak běžné není. Tak rychlý hattrick se mi ale ještě nepodařil nikdy, to vím určitě. S trochou štěstí těch gólů mohlo být v neděli i více. Ještě jsem trefil břevno a měl další dvě šance, které jsem nedal, takže ještě je rozhodně na čem pracovat a co zlepšovat. 

Výsledek 7:0 hovoří výmluvně. Byl takový i zápas?

Myslím si, že ano. Opravdu jsme je přejeli. Od začátku jsme na ně vletěli a pomohly nám standardní situace. Sám jsem z nich dal dva góly. Stál jsem na správném místě, dvakrát jsme dorážel balon. Po čtvrthodině to bylo 3:0 a bylo rozhodnuto. Celý mančaft odehrál výborné utkání, sedlo nám to. Musíme v tom pokračovat a potvrdit výkon i v dalších zápasech.

Dvakrát jste skóroval už v minulém kole proti Zlínu. Kde se to vzalo v hráči, který hrává na pozici defenzivního záložníka?

Právě že v juniorce jsem v posledních zápasech pozici defenzívního záložníka opustil. Trenér mě začal od Zlína stavět do útoku anebo pod hrot. Je jasné, že tam se dostáváte do koncovky daleko častěji, pohybujete se mnohem více ve vápně soupeře.

Poslední dobou jste přitom kvůli zranění nenastupoval. Čekal jste, že se tak rychle dostanete do formy?

Dva týdny jsem nehrál, měl jsem natažený sval. V podstatě jsem měl jeden pořádný trénink před utkáním se Zlínem. Tam jsem jel jako náhradník, ale trenér mě o poločase poslal na hřiště a mi se povedlo dát hned dva góly.

Vypadá to, že na přesun z defenzivního štítu do útoku jste si ale zvykl rychle.

Vypadá to tak podle těch gólů. Ale určitě to nepřeceňuju, byly to jen dva zápasy. Je to samozřejmě jiný styl hry. Snažím se předvídat, kde by se balon mohl v šestnáctce dostat, odrazit, a teď mi to vycházelo. Ale uvidíme v dalších utkáních. Hlavně, ať nám to jde jako mužstvu.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA
×
Dnes v   | A-tým
SK Sigma Olomouc
FC Baník Ostrava