po 27.8.2018
Juniorka aktuality

Ondřej Chvěja: Tak rychlý hattrick jsem ještě nedal

Řadě fanoušků to jistě neuniklo. Ondřej Chvěja dal v nedělním utkání juniorky proti Třinci čtyři góly. Dokonce za úvodních sedmnáct minut stihl nastřílet čistý hattrick. „Takový zápas člověk hraje jednou za čas,“ usmál se odchovanec Baníku, který navíc už v minulém kole ve Zlíně jako střídající hráč skóroval dvakrát a během týdne si tak připsal šest přesných tref v juniorské lize.

Po utkání s Třincem se nabízí otázka: dal jste vůbec někdy v soutěžním utkání čtyři góly?

Ale jo. Mohlo to být někdy v mladším dorostu, přesně si nepamatuju. Mezi muži samozřejmě ne. V těch vyšších kategoriích už to tak běžné není. Tak rychlý hattrick se mi ale ještě nepodařil nikdy, to vím určitě. S trochou štěstí těch gólů mohlo být v neděli i více. Ještě jsem trefil břevno a měl další dvě šance, které jsem nedal, takže ještě je rozhodně na čem pracovat a co zlepšovat. 

Výsledek 7:0 hovoří výmluvně. Byl takový i zápas?

Myslím si, že ano. Opravdu jsme je přejeli. Od začátku jsme na ně vletěli a pomohly nám standardní situace. Sám jsem z nich dal dva góly. Stál jsem na správném místě, dvakrát jsme dorážel balon. Po čtvrthodině to bylo 3:0 a bylo rozhodnuto. Celý mančaft odehrál výborné utkání, sedlo nám to. Musíme v tom pokračovat a potvrdit výkon i v dalších zápasech.

Dvakrát jste skóroval už v minulém kole proti Zlínu. Kde se to vzalo v hráči, který hrává na pozici defenzivního záložníka?

Právě že v juniorce jsem v posledních zápasech pozici defenzívního záložníka opustil. Trenér mě začal od Zlína stavět do útoku anebo pod hrot. Je jasné, že tam se dostáváte do koncovky daleko častěji, pohybujete se mnohem více ve vápně soupeře.

Poslední dobou jste přitom kvůli zranění nenastupoval. Čekal jste, že se tak rychle dostanete do formy?

Dva týdny jsem nehrál, měl jsem natažený sval. V podstatě jsem měl jeden pořádný trénink před utkáním se Zlínem. Tam jsem jel jako náhradník, ale trenér mě o poločase poslal na hřiště a mi se povedlo dát hned dva góly.

Vypadá to, že na přesun z defenzivního štítu do útoku jste si ale zvykl rychle.

Vypadá to tak podle těch gólů. Ale určitě to nepřeceňuju, byly to jen dva zápasy. Je to samozřejmě jiný styl hry. Snažím se předvídat, kde by se balon mohl v šestnáctce dostat, odrazit, a teď mi to vycházelo. Ale uvidíme v dalších utkáních. Hlavně, ať nám to jde jako mužstvu.

22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
19
David
Lischka
96
Eneo
Bitri
26
Muhamed
Tijani
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
25
Jiří
Fleišman
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
1
Martin
Hrubý
33
Eldar
Šehić
11
Nemanja
Kuzmanović
14
Petr
Jaroň
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
8
Srdjan
Plavšić
3
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
17
Michal
Frydrych
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
30
Jiří
Letáček