st 16.8.2017
A-tým

Oleksander Azackij: Fotbal v Česku je silovější

Ukrajinský stoper Oleksander Azackij má za sebou úvodní dva týdny v Baníku. Třiadvacetiletý obránce stihl s velkým přehledem odehrát pohárovou premiéru v Hulíně a doufá, že nebude dlouho čekat ani na prvoligový křest. „Na nové prostředí už jsem si zvykl,“ říká rodák z Charkova, který do Baníku přestoupil z Černomorce Oděsa.

Už jste v Baníku plně aklimatizovaný?

Ano, jsem tady už nějakou dobu a cítím se daleko líp než na začátku. Už jsem se přizpůsobil novému prostředí i novému týmu. Zase tak obrovská změna to není. Samozřejmě, neumím česky, ale učím se základní výrazy, které hráč potřebuje pro komunikaci na hřišti. Nějakým fotbalovým pokynům rozumím. Záleží na trenérovi, jestli si bude myslet, že jsem už připraven hrát. Ale osobně se cítím dobře.

Jak byste po dvou týdnech srovnal úroveň české a ukrajinské ligy?

Fotbal v Česku se od toho ukrajinského trochu liší. Je to tady trochu více silovější a bojovnější, zároveň se ale hraje ofenzivně.

Jak se vám líbily první tři zápasy Baníku?

Myslím, že na nováčka jsou čtyři body dobrý začátek. Vyhrálo se venku v Brně a proti mistrovi se uhrála remíza. Myslím, že časem se ukáže, že to je cenný bod. Na Slovácku jsme dostali rychlý první gól a to mužstvo na okamžik nalomilo. Ale i za stavu 0:3 mužstvo ukázalo, že má charakter. Musím pak říct, že všechny zápasy měly skvělou atmosféru. Fanoušci Baníku jsou opravdu výborní.

Už jste se stihl trochu seznámit s městem?

Pomalu se rozkoukávám a objevuju to tady. Ostrava ve srovnání s Charkovem, odkud pocházím, není tak velké město. Ale líbí se mi tady. Zatím ale nejlépe znám hotel, kde bydlím (smích). Určitě bude časem více možností to tady lépe poznat.

32
Lukáš
Budínský
6
Daniel
Tetour
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
33
Ondřej
Kukučka
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
66
Denis
Granečný
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
77
Gigli
Ndefe
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný