FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Oleksander Azackij: Fotbal v Česku je silovější

16.08.2017 | Redakce

Ukrajinský stoper Oleksander Azackij má za sebou úvodní dva týdny v Baníku. Třiadvacetiletý obránce stihl s velkým přehledem odehrát pohárovou premiéru v Hulíně a doufá, že nebude dlouho čekat ani na prvoligový křest. „Na nové prostředí už jsem si zvykl,“ říká rodák z Charkova, který do Baníku přestoupil z Černomorce Oděsa.

Už jste v Baníku plně aklimatizovaný?

Ano, jsem tady už nějakou dobu a cítím se daleko líp než na začátku. Už jsem se přizpůsobil novému prostředí i novému týmu. Zase tak obrovská změna to není. Samozřejmě, neumím česky, ale učím se základní výrazy, které hráč potřebuje pro komunikaci na hřišti. Nějakým fotbalovým pokynům rozumím. Záleží na trenérovi, jestli si bude myslet, že jsem už připraven hrát. Ale osobně se cítím dobře.

Jak byste po dvou týdnech srovnal úroveň české a ukrajinské ligy?

Fotbal v Česku se od toho ukrajinského trochu liší. Je to tady trochu více silovější a bojovnější, zároveň se ale hraje ofenzivně.

Jak se vám líbily první tři zápasy Baníku?

Myslím, že na nováčka jsou čtyři body dobrý začátek. Vyhrálo se venku v Brně a proti mistrovi se uhrála remíza. Myslím, že časem se ukáže, že to je cenný bod. Na Slovácku jsme dostali rychlý první gól a to mužstvo na okamžik nalomilo. Ale i za stavu 0:3 mužstvo ukázalo, že má charakter. Musím pak říct, že všechny zápasy měly skvělou atmosféru. Fanoušci Baníku jsou opravdu výborní.

Už jste se stihl trochu seznámit s městem?

Pomalu se rozkoukávám a objevuju to tady. Ostrava ve srovnání s Charkovem, odkud pocházím, není tak velké město. Ale líbí se mi tady. Zatím ale nejlépe znám hotel, kde bydlím (smích). Určitě bude časem více možností to tady lépe poznat.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA