ne 8.11.2015
Ohlasy po zápase

Ohlasy baníkovců po zápase s Viktorií Plzeň

K nedělní porážce 0:4, kterou nám na Městském stadionu v rámci 13. kola Synot ligy 2015/16 uštědřila favorizovaná Viktoria Plzeň, se pro mikrofony zástupců médií vyjádřili trenér Radomír Korytář, kapitán Jiří Pavlenka a stoper Jaroslav Machovec.

Zde přinášíme přehled jejich komentářů.

Radomír Korytář:

"Naše taktika nám v prvním poločase proti tak silnému soupeři, jako je Plzeň, vycházela. Pečlivě jsme obsazovali prostory a nedali soupeři příliš místa k souvislejší kombinaci a zakončení. Samozřejmě, že jsme v podobném stylu chtěli vstoupit i do druhé půle, ale bohužel jsme byli nedůslední a Plzeň naopak projevila obrovskou kvalitu ve finální fázi. U prvních dvou gólů byli její hráči připraveni dorážet míče ve správných prostorech a poté se naše hra zhroutila, což soupeř využil k dalším dvěma gólům. Dnes se projevil obrovský rozdíl mezi námi a soupeřem, který ve finální fázi dokázal své šance i pološance proměnit. My naopak finální fázi nemáme, dali jsme v lize jenom 10 gólů a pokud se do šancí dostaneme, nejsme tam, kde bychom měli být. Proto góly nedáváme. To byl náš velký deficit nejenom v tomto utkání. Ukázalo se, že proti Plzni zkrátka své šance, pokud se do nich dostanete, musíte proměnit, jinak nemáte nárok."

Jiří Pavlenka:

"První půle byla z naší strany dobrá, škoda, že jsme nedali nějaký gól. Naopak ve druhé půli jsme propadli, to byla tragédie. Po gólu Plzně jsme se úplně sesypali a už se nedostali k náporu. Dneska jsme to nezvládli všichni do jednoho. Sesypali jsme se po prvním gólu, místo abychom ještě zkusili se zápasem něco udělat. Plzeň nás pak trestala za chyby, které jsme udělali. Přitom jsem věřil, že dokážeme něco uhrát, ale nakonec jsme to nezvládli a zaslouženě prohráli. Co se týče situace před prvním gólem Plzně, míč jsem mohl vyrazit lépe, ale u hráče, který dorážel, bohužel nikdo nebyl. Možná, že kdybych tam vůbec nešel, zakončoval by to jiný hráč. Proto jsem do toho šel, ale my i tak dostali gól."

Jaroslav Machovec:

"Dokázali jsme plnit taktiku šedesát minut, ale pak jsme dostali lacinou branku a úplně se rozsypali. Byla to ostuda pro nás před lidmi, kteří nám fandili. Po prvním gólu jsme se přestali koncentrovat a dělali chybu za chybou. Ztráceli jsme lehce míče a Plzeň se dostávala do přečíslení proti naší obraně. Přitom jsme zápas zvládali slušně skoro šedesát minut, měli šance a Plzeň do ničeho nepustili. Bohužel po prvním gólu se hra úplně otočila. Doufám, že nám pomůže reprezentační pauza, protože pak máme před sebou důležité zápasy s Bohemkou a Jihlavou, které musíme zvládnout."