čt 21.7.2016
A-tým

Ofenzívu Baníku posílí Petr Nerad

Petr Nerad je dalším novým jménem na soupisce Baníku. Dvaadvacetiletý ofenzivní fotbalista by měl přijít na hostování s opcí do konce sezony z Vysočiny Jihlava. Baník je dohodnut s klubem i hráčem, dolaďují se poslední administrativní náležitosti.

Odchovanec Bohemians 1905 (na snímku ještě v jihlavském dresu) prošel všemi reprezentačními výběry od šestnáctky po jednadvacítku a potkával se v nich mimo jiné také s Filipem Kašou a Danielem Holzerem. Až do loňského léta byl věrným zelenobílým vršovickým barvám, pak zamířil na Vysočinu, a nyní se přesouvá ještě východněji do Ostravy. 

„Také Petr je jedním z hráčů, které jsme měli na seznamu posil pro tento přestupní termín. Je to důrazný a rychlý typ hráče, věříme, že nám pomůže. Víceméně na všem podstatném jsme dohodnuti, dořešují se poslední formality,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Petr Nerad debutoval v elitní soutěži už jako osmnáctiletý. Za Bohemians 1905 a Jihlavu odehrál 55 prvoligových utkání a dal šest branek. Odpoledne už se připojil k týmu a v nedělní přípravě v Katowicích by mohl debutovat v baníkovských barvách.

91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
17
Muhammed
Sanneh
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
66
Denis
Granečný
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja