st 4.12.2019
Aktuální zprávy

Odvetu Mikulášského trojboje ovládl Baník!

Zábavná podívaná, vítězství pro Baník! Exhibiční souboj mezi fotbalisty Baníku a hokejisty Vítkovic nazvaný Mikulášský trojboj vyhráli baníkovci 4:3! Zaplněný Skalka family park se dobře bavil výkony v disciplínách pro fotbalisty a hokejisty zcela netradičních. Rozhodl závěrečný rozstřel v hodu na basketbalový koš, v němž prokázal naprosto jistou ruku brankář Viktor Budinský!

Exhibiční souboj měl velmi podobný průběh jako ten loňský. Ovšem ve zcela opačném gardu. V loňském roce vedli po dvou disciplínách díky stupňovanému bodování za jednotlivé disciplíny fotbalisté Baníku už 3:0. Závěrečnou disciplínu hodnocenou třemi body vyhrály Vítkovice, srovnaly na 3:3 a byly úspěšné i v prodloužení. Stejný kousek se nyní povedl Baníku.

Tým ve složení Martin Fillo (kapitán), Václav Procházka, Patrizio Stronati, Nemanja Kuzmanovič, Jiří Fleišman a Viktor Budinský, doplněný o hráče Akademie Baníku kategorií U10, U12 a U14, kteří v jednotlivých disciplínách tým A-týmu doplňovali, ztratil úvodní disciplínu – hod pukem na cíl.

V druhé disciplíně, jíž byl hod na basketbalový koš, si Baník i díky pevné ruce Viktora Budinského vedl v úvodu dobře, nakonec však i tuto disciplínu, za kterou se udělovaly dva body, ovládli hokejisté. Po dvou disciplínách to tedy bylo z pohledu Baníku 0:3.

Dobrá nálada však baníkovce neopustila, ostatně ani jeho přítomné fanoušky. A fotbalisté se s vervou pustili do třetí, tříbodové disciplíny. Slalom mezi kužely s šátkem na očích za pomocí spoluhráčovy navigace, tak se dá ve stručnosti popsat hra, kterou Baník vyhrál a srovnal tak stav na 3:3.

Rozhodnout muselo prodloužení. Organizátoři vybrali znovu hod na koš, ale už nikoliv v týmech ale pouze stylem hráč proti hráči. Baník nominoval svého „Satyho“ Viktora Budinského, Vítkovice střelce Ondřeje Romana.

Nervydrásající souboj zvládl skvěle Viktor Budinský. „Jsem gólman, v rukou musím mít cit,“ glosoval pak s úsměvem svůj výkon. Ani v rozhodujícím rozstřelu totiž nechyboval. Sázel koše s jistotou a ukázal, že mu ani tento sport není cizí. A získal tak konečné vítězství pro svůj tým. Odveta se tedy Baníku podařila!

Po skončení akce uspořádali organizátoři i společnou autogramiádu hlavních aktérů souboje.

Foto: Lukáš Kaboň

16
Jan
Laštůvka
33
Eldar
Šehić
25
Jiří
Fleišman
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
8
Srdjan
Plavšić
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
3
Muhammed
Sanneh
14
Petr
Jaroň
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
18
Robert
Mišković
96
Eneo
Bitri
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
6
Daniel
Tetour
26
Muhamed
Tijani
29
Ladislav
Takács
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
17
Michal
Frydrych
11
Nemanja
Kuzmanović