FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

O víkendu startuje žákovský Baník Cup!

04.06.2020 | Redakce

Ani světový kolaps způsobený koronavirem nemohl odradit Baník od pořádání letošního ročníku turnaje Baník Cup, tedy turnaje pro fotbalisty kategorie U12. Ten letošní se bude konat ve dnech 6.-7. června v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě - Porubě. Organizátoři zajistili důležitá opatření v podobě desinfekce i měření teploty.

V jednom ohledu způsobila aktuálně ustupující světová pandemie organizátorům přece jen nepřekonatelnou komplikaci. Také letošní ročník Baník Cupu měl být ozdoben účastí zástupců atraktivních evropských klubů. 

"Jednali jsme s kluby s nimiž už jsme navázali spolupráci. Účast už nám přislíbil West Ham United, byli jsme v jednání s Norimberkem, Hanoverem či Herthou Berlín, těšili jsme se na polskou či slovenskou špičku a samozřejmostí byla v původním plánu také účast Sparty a  Slavie. Bohužel, vyšší moc zasáhla a účast těchto klubů nám znemožnila," řekl Radek Slončík, šéf Akademie Baníku Ostrava. Navzdory této situaci bude mít Baník Cup i tak kvalitní obsazení. 

"Ani na chvíli jsme nepřemýšleli o tom, že bychom Baník Cup letos nepořádali. Jiné turnaje se ruší, my naopak chceme dát klukům šanci po několika měsících si zase zahrát fotbal. Můžeme se těšit na to nejlepší z kategorie U12 v našem regionu, svou kvalitu má nesporně i Slovácko, Zlín a Hradec Králové," dodal Radek Slončík.

Ano, vedle Baníku se letošního turnaje zúčastní Akademie MFK Vítkovice, Karviná, Opava, Třinec, Zlín, Slovácko a Hradec Králové. Program turnaje naleznete zde https://bit.ly/2MpKiNi

Patronem prestižního klání bude Václav Svěrkoš! "Je mi ctí, že mohu být patronem Baník Cupu.Tento turnaj je pro mnohé hráče jedním z prvních velkých turnajů, kde mají možnost měřit své síly s ostatními, a získat tak řadu neocenitelných zkušeností do dalších let.  Všem klukům přeji hodně štěstí, odvahy a gólů. Těším se!" uvedl Václav Svěrkoš.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA