čt 4.6.2020
Aktuální zprávy

O víkendu startuje žákovský Baník Cup!

Ani světový kolaps způsobený koronavirem nemohl odradit Baník od pořádání letošního ročníku turnaje Baník Cup, tedy turnaje pro fotbalisty kategorie U12. Ten letošní se bude konat ve dnech 6.-7. června v areálu ZŠ J. Šoupala v Ostravě - Porubě. Organizátoři zajistili důležitá opatření v podobě desinfekce i měření teploty.

V jednom ohledu způsobila aktuálně ustupující světová pandemie organizátorům přece jen nepřekonatelnou komplikaci. Také letošní ročník Baník Cupu měl být ozdoben účastí zástupců atraktivních evropských klubů. 

"Jednali jsme s kluby s nimiž už jsme navázali spolupráci. Účast už nám přislíbil West Ham United, byli jsme v jednání s Norimberkem, Hanoverem či Herthou Berlín, těšili jsme se na polskou či slovenskou špičku a samozřejmostí byla v původním plánu také účast Sparty a  Slavie. Bohužel, vyšší moc zasáhla a účast těchto klubů nám znemožnila," řekl Radek Slončík, šéf Akademie Baníku Ostrava. Navzdory této situaci bude mít Baník Cup i tak kvalitní obsazení. 

"Ani na chvíli jsme nepřemýšleli o tom, že bychom Baník Cup letos nepořádali. Jiné turnaje se ruší, my naopak chceme dát klukům šanci po několika měsících si zase zahrát fotbal. Můžeme se těšit na to nejlepší z kategorie U12 v našem regionu, svou kvalitu má nesporně i Slovácko, Zlín a Hradec Králové," dodal Radek Slončík.

Ano, vedle Baníku se letošního turnaje zúčastní Akademie MFK Vítkovice, Karviná, Opava, Třinec, Zlín, Slovácko a Hradec Králové. Program turnaje naleznete zde https://bit.ly/2MpKiNi

Patronem prestižního klání bude Václav Svěrkoš! "Je mi ctí, že mohu být patronem Baník Cupu.Tento turnaj je pro mnohé hráče jedním z prvních velkých turnajů, kde mají možnost měřit své síly s ostatními, a získat tak řadu neocenitelných zkušeností do dalších let.  Všem klukům přeji hodně štěstí, odvahy a gólů. Těším se!" uvedl Václav Svěrkoš.

99
Ladislav
Almási
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil
9
David
Buchta
8
Jaroslav
Harušťák
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
17
Muhammed
Sanneh
18
Tomáš
Zajíc
30
Viktor
Budinský
7
Ondřej
Chvěja
25
Jiří
Fleišman
13
Roman
Potočný
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
32
Lukáš
Budínský
66
Denis
Granečný
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka