ne 30.5.2021
A-tým

O. Smetana: Výkon měl parametry, chybí góly

Šancí na to, aby zápas s Karvinou přesvědčivě vyhrál, měl Baník v sobotu dostatek. Stejného mínění byl i trenér Ondřej Smetana, který po utkání hovořil také o výkonu Daniela Šmigy či o sezoně, která právě skončila.

O UTKÁNÍ S KARVINOU

"Zápas se mi hodnotí těžko, protože to mělo skončit 4:2, 5:1… Myslím, že jsme za vítězstvím šli, hráli jsme dobře, organizovaně a do soupeřova bloku jsme se kombinační hrou dostávali. Bohužel jsme nepřidali druhý třetí gól a soupeř nás potrestal. Dnešní výkon ale měl parametry, ale bohužel, nedali jsme góly. Některé zápasy se takhle bohužel opakují. Nebo opakovaly. Je to škoda. Ty góly nám chybí k tomu, abychom byli blíže těm top týmům."

O NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ

"Dávání gólů je na fotbale to nejtěžší. Víme, že to není o štěstí, náhodě, smůle. Je to o nás, o provedení a kvalitě. A na tom musíme pracovat. Dnešní výkon byla ale zároveň povzbuzením do další práce."

O VÝKONU DANIELA ŠMIGY

"Nebudu lhát, měl jsem obavy, jak to zvládne. Ne po fotbalové stránce. My ho vidíme každý den. Vnímal jsem, že tito hráči musí dostat prostor. Ale ten prostor musí přijít ve vhodný čas. Tak jako přišel pro Sora v utkání se Zlínem, přišel teď i pro Dana. Je dobré být trpělivý. Jediné, z čeho jsem měl strach, že dlouho nehrál. Béčko nehraje mistrovská utkání, takže tam nebyl dlouho hrát. A trénovat s námi nebo naskočit na pár minut, to je obrovský rozdíl. Nechci ho moc chválit, ale zvládl to. Mohl být samozřejmě lepší, ale mohl zahrát i mnohem hůř. Zvládl to dobře. Spoustu balonů uhrál, nedělal moc chyb, několik situací v šestnáctce mohl vyřešit rychleji nebo přesněji. Občas mohl plnit úkoly, které jsme chtěli a trošku zaspal. Ale myslím, že si toho váží, byl vděčný, trochu byl určitě i nervózní. Ale že by to fotbalově nezvládl, z toho jsem obavy neměl. Spíš z toho, že není jednoduché naskočit do mistrovského zápasu, když předtím dlouho žádný nehrajete. Karviná tam měla navíc tři urostlé silné stopery, on byl schopný s nimi uhrát souboje, nebál se srazit, pokryl si to, hrál sebevědomě. Pro něj tohle musí být motivace jít pracovat, trochu změnit přístup, být ještě hladovější po úspěchu. Věřím, že na to naváže, že bude hladový, aby se tohle opakovalo a nastalo to častěji."

O SKONČENÉ SEZONĚ

"Hodnotil bych ty tři měsíce, po které jsem byl u týmu. Nepřísluší mi hodnotit celou sezonu. Ukázalo nám to, že soupeře, kteří jsou v tabulce kolem nás nebo pod námi, jsme schopni porážet. Ale k soupeřům, kteří jsou nad námi, k těm má Baník zatím ještě dál. Ještě nás čeká hodně práce. Byli jsme více než konkurenceschopní v Liberci, na Bohemce, vyhráli jsme v Olomouci, i když těch bodů z venku mohlo být víc. Soupeři jako Plzeň, Slavia, Sparta, na ty nestačíme. Na tom pracovat musíme. Týmy, které jsou kolem nás nebo pod námi, umíme doma přehrát. Být lepší. I když se nám nepovedlo Brno nebo teď Karviná, ale víme, že v těch zápasech jsme si vytvořili spoustu šancí. Způsob hry je platný, ale musíme se zlepšit nahoře. Kdybych řekl cokoliv jiného, tak bych lhal. Musíme být víc produktivní, víc důslední. Takové zápasy jako s Karvinou nebo Brnem jsme měli vyhrát 3:1, 4:1. Situací a příležitostí jsme měli spoustu."

20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
6
Daniel
Tetour
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
17
Muhammed
Sanneh