po 11.6.2018
Aktuální zprávy

Novým sportovním ředitelem je Marek Jankulovski

Do funkce sportovního ředitele Baníku nastupuje Marek Jankulovski. Jednačtyřicetiletý bývalý hráč a odchovanec klubu nahradí na své pozici Dušana Vrťa.

Jeden z nejznámějších odchovanců Baníku, který ve své době platil za jednoho z nejlepších levých obránců v Evropě, se bude snažit ve své nové funkci prodat nejen jedenáctileté zkušenosti z působení v italském fotbalu. S AC Milán v roce 2007 dokonce vyhrál jako jeden ze dvou odchovanců Baníku i Ligu mistrů, po řadu let oblékal dres české reprezentace v její slavné éře pod trenérem Karlem Brücknerem.

„Marek pro nás byl přirozenou volbou a jsme rádi, že jsme spolu našli společnou řeč. Je to člověk, který nasbíral obrovské množství zkušeností v evropském fotbalu a působil dlouho i v tak renomované organizaci jako AC Milán,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Marek Jankulovski v klubu už dva roky působí jako člen dozorčí rady a nyní se přesouvá ještě blíž prvoligovému celku. „Těším se na tu práci, je to pro mě velká výzva a něco nového,“ prohlásil Marek Jankulovski.

18
Robert
Mišković
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
23
Jaroslav
Svozil
33
Eldar
Šehić
17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani
7
Karel
Pojezný
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Jiří
Letáček
1
Martin
Hrubý
16
Jan
Laštůvka
13
Daniel
Smékal
99
Ladislav
Almási
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
29
Ladislav
Takács
9
David
Buchta