po 11.6.2018
Aktuální zprávy

Novým sportovním ředitelem je Marek Jankulovski

Do funkce sportovního ředitele Baníku nastupuje Marek Jankulovski. Jednačtyřicetiletý bývalý hráč a odchovanec klubu nahradí na své pozici Dušana Vrťa.

Jeden z nejznámějších odchovanců Baníku, který ve své době platil za jednoho z nejlepších levých obránců v Evropě, se bude snažit ve své nové funkci prodat nejen jedenáctileté zkušenosti z působení v italském fotbalu. S AC Milán v roce 2007 dokonce vyhrál jako jeden ze dvou odchovanců Baníku i Ligu mistrů, po řadu let oblékal dres české reprezentace v její slavné éře pod trenérem Karlem Brücknerem.

„Marek pro nás byl přirozenou volbou a jsme rádi, že jsme spolu našli společnou řeč. Je to člověk, který nasbíral obrovské množství zkušeností v evropském fotbalu a působil dlouho i v tak renomované organizaci jako AC Milán,“ řekl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Marek Jankulovski v klubu už dva roky působí jako člen dozorčí rady a nyní se přesouvá ještě blíž prvoligovému celku. „Těším se na tu práci, je to pro mě velká výzva a něco nového,“ prohlásil Marek Jankulovski.

30
Viktor
Budinský
14
Petr
Jaroň
21
Jiří
Klíma
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
9
David
Buchta
50
Ubong
Ekpai
20
Jakub
Pokorný
24
Jan
Juroška
6
Daniel
Tetour
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
32
Lukáš
Budínský
23
Jaroslav
Svozil
7
Šimon
Falta
39
Dominik
Janošek
12
Radovan
Murin
11
Nemanja
Kuzmanović
4
Martin
Chlumecký
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács