čt 20.8.2020
Aktuální zprávy

Novým sportovním ředitelem je Alois Grussmann

Alois Grussmann byl oficiálně jmenován novým sportovním ředitelem Baníku. Pětapadesátiletý funkcionář na svou pozici nastoupí 1. září po Marku Jankulovském, který v červenci na vlastní žádost tento manažerský post opustil.

Bývalý fotbalový reprezentant pracoval v několika posledních sezonách pro Slezský FC Opava, který dokázal vytáhnout z MSFL až do FORTUNA:LIGY.

„Od momentu, kdy v roli sportovního ředitele skončil Marek, pro nás byl Alois Grussmann volbou číslo jedna. V Opavě za ním zůstala velká spousta kvalitní práce. Těší nás, že zájem byl oboustranný a že jsme dokázali najít společnou řeč s ním i s Opavou. A v neposlední řadě samozřejmě věřím, že společně dokážeme Baník zase posunout o krok dopředu,“ prohlásil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Alois Grussmann už v hráčské kariéře Baníkem třikrát prošel. Nejprve v žákovském a dorosteneckém věku, poté v sezoně 1984/85 a na Bazalech strávil několik měsíců rovněž po návratu z angažmá ve španělském Betisu Sevilla na podzim 1992. Nejvýraznější část své fotbalové kariéry ovšem strávil ve Vítkovicích a Opavě.

„V Opavě jsem opravdu nechal kus života, myslím, že jsme tam společně udělali kus poctivé práce, ale už jsem cítil, že teď po těch necelých sedmi letech potřebuji změnu i nový impuls. Baník je pro mě nová výzva. Má ambiciozního majitele, který klub vrací zpátky do popředí české ligy, má vysoké ambice, díky finančnímu zázemí a stabilitě je tu prostor pro koncepční práci. Vážím si možnosti, že u toho můžu být, a na novou práci se těším,“ řekl Alois Grussmann.

17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
19
David
Lischka
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
9
David
Buchta
8
Jaroslav
Harušťák
7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
11
Nemanja
Kuzmanović
24
Jan
Juroška
32
Lukáš
Budínský