FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Novým sportovním ředitelem je Alois Grussmann

20.08.2020 | Redakce

Alois Grussmann byl oficiálně jmenován novým sportovním ředitelem Baníku. Pětapadesátiletý funkcionář na svou pozici nastoupí 1. září po Marku Jankulovském, který v červenci na vlastní žádost tento manažerský post opustil.

Bývalý fotbalový reprezentant pracoval v několika posledních sezonách pro Slezský FC Opava, který dokázal vytáhnout z MSFL až do FORTUNA:LIGY.

„Od momentu, kdy v roli sportovního ředitele skončil Marek, pro nás byl Alois Grussmann volbou číslo jedna. V Opavě za ním zůstala velká spousta kvalitní práce. Těší nás, že zájem byl oboustranný a že jsme dokázali najít společnou řeč s ním i s Opavou. A v neposlední řadě samozřejmě věřím, že společně dokážeme Baník zase posunout o krok dopředu,“ prohlásil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Alois Grussmann už v hráčské kariéře Baníkem třikrát prošel. Nejprve v žákovském a dorosteneckém věku, poté v sezoně 1984/85 a na Bazalech strávil několik měsíců rovněž po návratu z angažmá ve španělském Betisu Sevilla na podzim 1992. Nejvýraznější část své fotbalové kariéry ovšem strávil ve Vítkovicích a Opavě.

„V Opavě jsem opravdu nechal kus života, myslím, že jsme tam společně udělali kus poctivé práce, ale už jsem cítil, že teď po těch necelých sedmi letech potřebuji změnu i nový impuls. Baník je pro mě nová výzva. Má ambiciozního majitele, který klub vrací zpátky do popředí české ligy, má vysoké ambice, díky finančnímu zázemí a stabilitě je tu prostor pro koncepční práci. Vážím si možnosti, že u toho můžu být, a na novou práci se těším,“ řekl Alois Grussmann.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA
×
Odehráno v 14:00 | A-tým
Slezský FC Opava
FC Baník Ostrava