út 9.2.2016
A-tým

Novým kapitánem Baníku je brankář Vojtěch Šrom

Sobotní generálka na ligu se slovenskou Trnavou byla prvním zápasem, do kterého naše mladé mužstvo vedl nový kapitán. Hráči si do této funkce v závěru zimní přípravy zvolili jednoho z nejzkušenějších, sedmadvacetiletého brankáře Vojtěcha Šroma. „Potěšilo mě to, teď jen podložit to výkony na hřišti,“ říká gólman Baníku, který se bude snažit být oporou v brance i v kabině.

Šrom patří do baníkovského týmu od zimy 2014, kdy do Ostravy přestoupil z 1.HFK Olomouc. Přestože od té doby v lize s výjimkou čtyř odchytaných zápasů kryl záda bývalé jedničce Jiřímu Pavlenkovi a chytal převážně utkání v poháru či Juniorské lize, stal se jednou z výrazných osobností mužstva. Ať už výkony, přístupem k tréninku či chováním na hřišti, kde se neustále snaží ostatní podporovat a pomáhat s organizací hry.

Jeho zvolení do role kapitána je tedy docela logickým vyústěním současného vývoje mužstva. „Přiznávám, že jsem z toho byl překvapený, ale příjemně samozřejmě. Kluci si zkrátka za kapitána zvolili svého taťku,“ připomíná Šrom s nadsázkou týkající se „útlého“ věku většiny jeho spoluhráčů, z nichž byl asistentem kapitána zvolen dvacetiletý baníkovský odchovanec Daniel Holzer.

Co říká Šrom na skutečnost, že po přestupu svého předchůdce Pavlenky jde na pozici gólmana číslo jedna a zároveň přebírá také kapitánské céčko? „Už jsem měl ohlasy, že jsem po Jirkovi zdědil úplně všechno,“ odlehčuje téma gólman Baníku a po chvíli už zcela vážně dodá: „Ukazuje to, že v Baníku byli gólmani vždy oporami. V tom se budu snažit pokračovat.“

První příležitost bude mít v neděli, kdy od 14:00 vstoupíme do jarních ligových bojů na hřišti ambiciózní Mladé Boleslavi. V naší pozici to zřejmě bude klasické utkání, ve kterém tzv. není co ztratit. Omlazené mužstvo v něm může s nadšením a dravostí vzdorovat ostřílenému soupeři v čele s Milanem Barošem. „Říkáme si celou přípravu, že na nás v podstatě není žádný tlak a můžeme hrát uvolněně. I s fanoušky jsme se bavili a říkali nám, že za námi budou stát, i když se prohraje. To je pro mladé kluky důležité,“ říká na závěr Šrom. Příprava na jarní ligovou premiéru začala baníkovcům na Bazalech v úterý odpoledne.

30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
66
Denis
Granečný
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
6
Daniel
Tetour
24
Jan
Juroška
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
77
Gigli
Ndefe
33
Ondřej
Kukučka
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
21
Jiří
Klíma
5
Adam
Jánoš
99
Ladislav
Almási