FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Novým kapitánem Baníku je brankář Vojtěch Šrom

09.02.2016 | Tomáš Svoboda, foto: Lukáš Ston

Sobotní generálka na ligu se slovenskou Trnavou byla prvním zápasem, do kterého naše mladé mužstvo vedl nový kapitán. Hráči si do této funkce v závěru zimní přípravy zvolili jednoho z nejzkušenějších, sedmadvacetiletého brankáře Vojtěcha Šroma. „Potěšilo mě to, teď jen podložit to výkony na hřišti,“ říká gólman Baníku, který se bude snažit být oporou v brance i v kabině.

Šrom patří do baníkovského týmu od zimy 2014, kdy do Ostravy přestoupil z 1.HFK Olomouc. Přestože od té doby v lize s výjimkou čtyř odchytaných zápasů kryl záda bývalé jedničce Jiřímu Pavlenkovi a chytal převážně utkání v poháru či Juniorské lize, stal se jednou z výrazných osobností mužstva. Ať už výkony, přístupem k tréninku či chováním na hřišti, kde se neustále snaží ostatní podporovat a pomáhat s organizací hry.

Jeho zvolení do role kapitána je tedy docela logickým vyústěním současného vývoje mužstva. „Přiznávám, že jsem z toho byl překvapený, ale příjemně samozřejmě. Kluci si zkrátka za kapitána zvolili svého taťku,“ připomíná Šrom s nadsázkou týkající se „útlého“ věku většiny jeho spoluhráčů, z nichž byl asistentem kapitána zvolen dvacetiletý baníkovský odchovanec Daniel Holzer.

Co říká Šrom na skutečnost, že po přestupu svého předchůdce Pavlenky jde na pozici gólmana číslo jedna a zároveň přebírá také kapitánské céčko? „Už jsem měl ohlasy, že jsem po Jirkovi zdědil úplně všechno,“ odlehčuje téma gólman Baníku a po chvíli už zcela vážně dodá: „Ukazuje to, že v Baníku byli gólmani vždy oporami. V tom se budu snažit pokračovat.“

První příležitost bude mít v neděli, kdy od 14:00 vstoupíme do jarních ligových bojů na hřišti ambiciózní Mladé Boleslavi. V naší pozici to zřejmě bude klasické utkání, ve kterém tzv. není co ztratit. Omlazené mužstvo v něm může s nadšením a dravostí vzdorovat ostřílenému soupeři v čele s Milanem Barošem. „Říkáme si celou přípravu, že na nás v podstatě není žádný tlak a můžeme hrát uvolněně. I s fanoušky jsme se bavili a říkali nám, že za námi budou stát, i když se prohraje. To je pro mladé kluky důležité,“ říká na závěr Šrom. Příprava na jarní ligovou premiéru začala baníkovcům na Bazalech v úterý odpoledne.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA